Gabriel Jesus ei suutnud kuidagi kohtunike otsusega leppida.Foto: PA Wire/Scanpix
17. august 2019, 22:50

VAR-i DRAAMA: Manchester City lisaminutitel löödud võiduvärav tühistati, Tottenham pääses viigiga (1)

Esimest korda pärast 2018. aasta detsembrit koduväljakul punkte kaotanud Manchester City pidi Tottenhami vastu leppima 2:2 viigiga, lisaminutitel löödud värav tühistati.

Hooaja avamängus kübaratriki kirja saanud Raheem Sterling viis City 20. minutil juhtima, kuid Erik Lamelal oli vastus varnast võtta ning kolme minuti pärast säras tablool taas viigiseis. Poolajale mindi siiski Manchesteri sinise meeskonna eduseisul. Kevin De Bruyne andis teise väravasöödu, sel korral Sergio Agüerole.

56. minutil suutis eelmisel hooajal Meistrite liiga finaali jõudnud Tottenham taas viigistada, mil täpne oli Lucas Moura, kuid suurem draama ootas alles ees. Neljandal üleminutil tõusis hetkeks mängukangelaseks Gabriel Jesus, ent Premier League'is esimest hooaega kasutusel olev VAR tuvastas, et pall jõudis brasiillaseni Aymeric Laporte'i käest.

"Ma armastan VARi," lausus kergendunud Tottenhami peatreener Mauricio Poccetino kohtumise järel, kuid City fännid olid maruvihased ja viitasid ka varem aset leidnud intsidendile, kust penaltit nõuti.

City juhendaja Pep Guardiola oli mõistagi pettunud ja talle meenus koheselt ka eelmise hooaja Meistrite liiga vastasseis samade meeskondade vahel, mil VAR samuti viimastel hetkedel löödud värava, mis City poolfinaali oleks aidanud, tühistas.