WRC

Mullu Saksamaal triumfeerinud Tänak: me ei saa tänavuseks aastaks endale kehvemaid eesmärke panna 

Toimetas Karl Juhkami, 18. august 2019, 19:17
Ott Tänak ja Martin Järveoja mullu Saksamaa ralli võidu tähistamas. Foto: EPA/Scanpix
Ott Tänak on Saksamaa rallil poodiumi kõrgeimale astmele tõusnud kahel aastal järjest. Ka tänavu läheb saarlane starti võidumõtetega, sest ega kaks kolmandata saa jääda. 

"Oleme kogu aeg vaikselt masinat paremaks saanud. Oleme küll varemgi asfaldil head kiirust näidanud, kuid areneme kogu aeg samm-sammult edasi," sõnas saarlane Toyota meeskonna Saksamaa ralli eelvaates. 

Samal teemal

"Usun, et oleme praegu veel ühe sammu edasi teinud. Mullu õnnestus meil siin triumfeerida, seega me ei saa tänavuseks aastaks endale kehvemaid eesmärke panna," jätkas Tänak. 

"Siin rallil tuleb kohaneda erinevate rütmidega ning ilm võib mängida väga suurt rolli. Kui asfalt on kuiv, siis on ralli isegi päris nauditav, aga märjana on see üks hooaja keerulisemaid võidukihutamisi," sõnas ta lõpetuseks. 

Kris Meeke: "Olen alati Saksamaad nautinud. See on pilootidele kõva väljakutse, kuna see on justkui kolm minirallit ühes. Veiniistandused on väga tehnilised ja kitsad. Seejärel on meil niiöelda külateed, mis on justkui traditsiooniline asfaldiralli ning lõpetuseks sõjaväebaas, kus on väga katkine asfalt. See on väga keeruline väljakutse, mida väga naudin, kuna tegemist on väga kiire ralliga."

Jari-Matti Latvala: "Oleme testidel masinat veidi paremat sättinud. Fookus on olnud piduritel ja juhitavuse parandamisel, kuna olin Korsikal sellega veidi hädas. Aga praegu tunnen ennast asfaldil juba mugavamalt."

MM-sarja individuaalne üldseis

  • 1. Ott Tänak (Toyota) 180
  • 2. Sebastien Ogier (Citroen) 158
  • 3. Thierry Neuville (Hyundai) 155
  • 4. Elfyn Evans (M-Sport) 78
  • 5. Andreas Mikkelsen (Hyundai) 69
  • 6. Teemu Suninen (M-Sport) 66
  • 7. Kris Meeke (Toyota) 60

MM-sarja tiimide üldseis

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee