Auto-Moto uudised

Hispaanlane süüdistab Eesti rallimeest ja prantslast: nad tahtsid räpaselt mängida  (10)

Toimetas Henry Lääne, 20. august 2019, 09:17
Efren Llarena koos kaardilugeja Sara Fernandeziga.Foto: Instagram @ efrenllarena
Eesti rallipaar Ken Torn–Kauri Pannas sai pühapäeva õhtul mõned tunnid rõõmustada ERC 3 Junior sarja Euroopa meistritiitli üle. Paraku korrigeerisid kohtunikud tagantjärele esialgu ralli võitnud Jean-Baptiste Franceschi aega, mistõttu pudenes ta protokollis tahapoole. Uueks võitjaks kerkis hispaanlane Efren Llarena, kes tõusis seeläbi ka eestlaste ees Vana maailma tšempioniks.

Franceschil oli viimasel katsel probleeme mootoriga, mistõttu pidi ta vahepeal seisma jääma ning masinale restardi tegema. Selle peale kulus prantslasel ligikaudu minut, mis talle hiljem kohtunike poolt juurde lisati. Seda vaatamata asjaolule, et viimane katse tühistati ning kõikidele sõitjatele määrati sama aeg.

Samal teemal

Nüüd tegi suu lahti ka Llarena. Kodumaa väljaandega AS rääkides ütles 25aastane sõitja: "Kui ralli lõppes, teadsin, et tulemus polnud õiglane, mistõttu otsustasin intervjuudest keelduda. Ootasin, et olukord selgineks.

Franceschi peatus, et minu tiitlirivaal Torn üldarvestuses mööda lasta. Kui ta aga nägi, et katse on peatatud, jätkas ta sõitmist. See polnud aus mäng ja hammustas neid lõpuks tagumikust." Eestlane ja prantslane sõitsid M-Spordi ridades, nende istumise all oli firma kõige uuem Ford Fiesta R2.

Tõsi, Llarena ei pruugi olukorras olla puhas poiss. Palju kirgi kütab fakt, et hispaanlasel lõhkes palju draamat põhjustanud viimasel katsel rehv! M-Sport andis väidetavalt selle kohta sisse ka protesti, kuid Õhtulehele teadaolevalt seda ei rahuldatud ning tulemused peaksid praeguseks olema ametlikud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee