Neymar PSG treeningul.Foto: J.E.E/SIPA
Toimetas Mihkel Talivee 22. august 2019 14:22
Jalgpalli üleminekuakna sulgumiseni on jäänud alla kahe nädala, kuid küsimused, kus Neymar oma karjääri jätkab, pole endiselt vastust leidnud. Kui kõige rohkem on juttu olnud Brasiilia pallivõluri naasmisest Barcelonasse, ihkab teda endale ka Madridi Real. Nüüd ongi pealinnaklubi teinud pakkumise, millest tema praegune kodumeeskond Pariisi Saint-Germain aga keeldus.

Prantsuse ajalehe L’Equipe’i teatel on Real teinud pakkumise, mis sisaldab kolme mängijat ja lisaks veel 100 miljonit eurot. Klubi on valmis lisaks kopsakale rahasummale loobuma Gareth Bale’i, Keylor Navase ja James Rodrigueze teenetest, et vastu saada 27aastane Neymar.

Hispaania ajalehe Marca väitel on see esimene Madridi ametlik pakkumine, kuid PSG lükkas selle tagasi. Pariisi klubi pole kuulda võtnud ka Barcelona soovi brasiillasest ründaja laenule võtta, mis omakorda annaks järgmisel aastal võimaluse omandada tema mängijaõigused 150 miljoni euro eest. 

Kuuldavasti on Neymar oma üleminekusoovidega PSG fännid välja vihastanud ning ei usuta, et ta Prantsusmaa liigas enam mängida tahab. Kahe aastaga vaid 58 kohtumises osalenud ründaja pole sel hooajal Pariisi klubi ridades kaasa teinud, kuigi on suve alguses saadud vigastustest tervenenud. 

Kus tunamullu Barcelonast Lionel Messi varjust pääsenud, kuid PSGs kiirelt Kylian Mbappe kõrval teiseks numbriks jäänud Neymar uut hooaega alustab, on raske ennustada. Usutavasti kestab üleminekusaaga akna sulgumiseni 2. septembril.