Eesti võrkpallinaiskonna ajaloo esimene matš EM-finaalturniiril.Foto: CEV
23. august 2019, 22:44

Eesti võrkpallinaiskond alustas Budapestis ajaloolist EM-finaalturniiri 0:3 (15:25, 17:25, 15:25) kaotusega Ungarile. Mitte kunagi varem polnud ükski meie olümpiaalade pallimängunaiskond Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril mänginud.

Ajaloolise esimese punkti lõi eestlannade eest Kristiine Miilen, kes vähendas avageimis kaotusseisu 1:2-le. Esimest korda läks Eesti matši juhtima pärast Eliise Hollase serviseeriat, mis tegi seisuks 5:4, peagi juba 6:4. Seejärel Ungari kogus end ja läks omakorda 10:6 juhtima. See vahespurt tähendas ka eestlannade lagunemist ning lõpuks napsasid ungarlannad avageimis kindla 25:15 võidu.

Eesti võrkpallinaiskonna ajaloo esimene matš EM-finaalturniiril. Foto: CEV

Teine geim algas tasavägiselt ja peagi olid tablool numbrid 3:3. Hollas viis Eesti ka 4:3 juhtima. Sarnaselt esimesele geimile tegid ungarlased peagi vahespurdi ja läksid ise 7:4 juhtima. Seejärel õnnestus kodunaiskonnal edu ka hoida, Eesti võttis aja maha 7:13 kaotusseisus. Suurt muutust see mängu ei toonud ning teine geim kaotati 17:25.

Kolmandat geimi läksid peoperenaised 2:0 juhtima. Eestlannad tulid korraks veel tagasi ja jõudsid 3:3 viigini. Kuid seejärel tehti mitu eksimust ja Ungari oli peagi 6:3 juhtimas. Seis läks korraks üsna nukraks, sest tabloo näitas 14:4. Lõpuks õnnestus eestlannadel siiski punktilisa teenida, kuid Ungari võitis kolmanda geimi taas kindlalt 25:15, kogu matši 3:0.

Eesti alagrupikaaslastest võitis Aserbaidžaan 3:2 Horvaatiat, Holland oli 3:0 üle Rumeeniast.

Eesti koondis EMil: Nette Peit, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Eliisa Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatšev, Kertu Laak, Kristel Moor, Kristi Nõlvak, Nathalie Anett Haidla. Peatreener Andrei Ojamets, abitreenerid Marko Mett ja Oliver Lüütsepp, statistik Mihkel Sagar, mänedžer Jaanika Jakobson, füsioterapeudid Madis Arumäe ja Liisi Sakala.