Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak on heas hoos!Foto: FIVB
25. august 2019, 17:52

HEA TÖÖ! Eesti rannavollepaar sai MK-etapil teise koha

Eesti parim rannavolleduo Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar tegi tugevuselt kolme tärni MK-etapil Lätis Jurmalas suurepärase turniiri. Nad jõudsid finaali, kus alistusid 21:23, 14:21 Läti duole Aleksandrs Samoilovs - Janis Šmedinš.

Kunagi varem pole Nõlvak ja Tiisaar 3 tärni etapil nii kaugele jõudnud. Hea debüüdi tegid MK-sarjas ka noored Timo Ander Lõhmus ja Märt Tammearu.

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak tegis Jurmalas tubli turniiri. Eelmisel aastal jõudsid nad finaali Singapuris kahe tärni MK-etapil. Foto: FIVB

Põhiturniirilt alustanud Eesti esiduo Nõlvak - Tiisaar sai alagrupi avamatšis hispaanlaste Cesar Menendez Ortego - Alejandro Huerta Pastori üle 2:0 (21:10, 22:20) võidu, teises mängus alistati sakslased Philipp Arne Bergmann - Yannick Harms 2:0 (21:17, 22:20). Sellega jõuti otse teise ringi, kus mindi vastamisi ameeriklaste Miles Evans - William Kolinskega ja saadi 2:0 (21:15, 22:20) võit ning jõuti veerandfinaali, vahendab volley.ee.

Veerandfinaalis oli meie meeste vastaseks teine USA duo Stafford Slick - William Allen ja selle kohtumise keerasid eestlased enda kasuks tulemusega 2:1 (16:21, 21:16, 15:8). Nii jõuti 3 tärni turniiril esmakordselt poolfinaali, kus alistati valgevenelased Aliaksandr Dziadkou - Pavel Piatrushka 2:1 (19:21, 21:15, 16:14).

Kohalikud fännid on eestlastele kaasa elanud nagu omadele. „See on meie jaoks esimene kord sel tasemel poolfinaali jõuda ning teha seda peaaegu kodupubliku ees on suurepärane tunne. Oli raske mäng, olime alguses ebakindlad ja tegime vigu. Aga ütlesime teineteisele, et peame vastu ja suutsimegi seda,“ rääkis Tiisaar FIVBle antud intervjuus.

Nõlvak lisas: „Tähtis on, et suudame mängu nautida. Veerandfinaalis mängisime mõlemad hästi ja publik oli samuti meie selja taga, väljakul oli suurepärane energia.“

Esmakordselt MK-sarjas osalenud noortekoondislased Timo Ander Lõhmus ja Märt Tammearu pääsesid Jurmalas põhiturniirile. Kvalifikatsioonis alistati 2:0 rootslased Linus Tholse - Jakob Molin ning 2:1 Läti paar Toms Smedins - Haralds Regza. Alagrupis saadi lätlastelt Martins Plavins - Edgars Tocsilt 1:2 (21:19, 15:21, 6:15) kaotus ning teises mängus jäädi samuti 1:2 (23:21, 18:21, 15:17) alla tšehhidele Vaclav Bercik - Jan Dumekile.

Aleksei Povjakel - Maksim Petrov kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud.