Eesti andis Rumeeniale kõva lahingu.Foto: CEV
25. august 2019, 21:17

VÕRKPALLI EM | Eestlannad võitsid maratongeimi, kuid rumeenlannad mängu (2)

Eesti võrkpallinaiskond jätkas EM-finaalturniiri 1:3 (23:25, 32:30, 19:25, 21:25) kaotusega Rumeenia vastu.

Avageim kulges kui sõit Ameerika mägedel. Rumeenia pääses nobedalt 4:1 juhtima, kuid Eesti kosus ja jõudis peagi 5:5 viigini. Seisult 11:11 tegi Eesti tugeva vahespurdi ja pääses 16:11 ette.

Kui Anu Ennok Eesti 23:20 juhtima viis, tundus, et geimivõit on vaid vormistamise küsimus. Ent see mulje oli petlik. Rumeenlannad näitasid erakordset vaimutugevust ja pöörasid seisu 25:23 endale. Lõpus ei aidanud meid ka peatreener Andrei Ojametsa võetud videokordus (vaadati, kas rumeenlannad olid võrgus või mitte).

Teine geim kulges samuti Eesti kerge initsiatiivi all. Seisult 7:7 rebiti end vastasest pisut lahti ja omati pidevalt mõnepunktilist edu. Kuni saabus geimilõpp.

Rumeenia peatreener võttis 22:24 kaotusseisus mõtlemisaja, mis täitis oma eesmärki. Peagi säras tablool 24:24 viigiseis, millele reageeris omakorda mõttepausiga Ojamets.

Pärast mitmeid geimpalle mõlemale poole oli seis 30:30. Õnneks oli platsil Nette Peit, kes lõi esmalt palli maha ja lajatas seejärel serviässa, mis tõi Eestile 32:30 geimivõidu.

Kolmas geim püsis võrdne seisuni 16:16, kuid siis läks Rumeenia tasapisi oma teed ja sai lõpuks võrdlemisi kindla 25:19 geimivõidu.

Neljas geim kulges punkt punktis seisuni 21:21, ent paraku mängis ka tolle geimi lõppu paremini Rumeenia naiskond. Nad võitsid neli punkti järjest ja ühes sellega ka kogu matši.

Eestile tõi ülekaalukalt kõige rohkem punkte Nette Peit, kelle kontole kogunes neid 31. Anu Ennok lisas 14 ja Kertu Laak 12 punkti.

Eesti tänane algkoosseis: Nette Peit, Julija Mõnnakmäe, Kertu Laak, Kristi Nõlvak, Liis Kullerkann, Eliise Peit ja Anu Ennok.

Homme on eestlannadel puhkepäev. Alagrupiturniir jätkub teisipäeval mänguga Hollandi vastu ning lõppeb kolmapäeval, kui vastaseks on Aserbaidžaan.