Kaia Kanepi tänavusel US Openil.Foto: AFP/Scanpix
27. august 2019, 23:15

US OPEN: Kanepi kallutas maratonlahingu oma kasuks, Kontaveit alustas turniiri kindla võiduga (10)

Eesti tennisistid Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi alustasid aasta viimast suure slämmi turniiri ehk USA lahtiseid meistrivõistlusi väga erinäoliste võitudega.

Esimesena tuli väljakule Kanepi (WTA 82.), kes läks vastamisi Saksamaa esindaja Tatjana Mariaga (WTA 79.). Avasetis kulges kõik tasavägisena, kuid seti ainsa murde tegi Maria just otsustaval hetkel, seisuks 7:5.

Kaia Kanepi kohtumises Tatjana Maria vastu. Foto: AFP/Scanpix

Teises setis olid mõlemad oma pallingul kindlad kuni Maria 4:3 eduseisuni. Seejärel asus servima Kanepi, kuid tal ei õnnestunud oma pallingugeimi võita. Kuigi järgnevalt oli sakslannal oma servil kasutada mitu matšpalli, suutis Kanepi raske võitusega mängus püsida ja esimest korda täna Maria pallingu murda. Lõpuks otsutsas teise seti kiire lõppmäng, kus eestlanna läks 4:0 juhtima. Peagi oli tablool 4:4 viik, kuid siiski võttis kogenud Kanepi oma ja napsas teise seti endale numbritega 7:6(4).

Otsustavas setis läks Kanepi seisul 3:1 murdega juhtima. Ometi suutis sakslanna peagi tabloole 3:3 viigi tuua. Seejärel lülitas Kanepi sisse viimase käigu ja spurtis 6:3 võiduni, kogu mäng seega 5:7, 7:6(4), 6:3. Matš kestis kaks tundi ja 34 minutit.

Kanepi järgmine vastane on kas hollandlanna Richel Hogenkamp (WTA 207.) või horvaatlanna Donna Vekic (WTA 23.).

Turniiril 21. asetusega Kontaveit kohtus avaringis hispaanlanna Sara Sorribes Tormoga (WTA 82.). Eestlanna sai kohe sisse väga hea mineku ja läks avasetis 3:0 juhtima. Vähem kui pooletunnise mängu järel oligi avasett võidetud seisuga 6:1. Ka teine sett kulges samas vaimus ning eestlanna võttis kindla 6:1, 6:1 võidu. Matš kestis kokku 53 minutit.

Kontaveit (WTA 21.) läheb teises ringis vastamisi kas austraallanna Ajla Tomljanoviciga (WTA 47.) või tšehhitari Marie Bouzkovaga (WTA 56.).

Kontaveit vs. Sorribes Tormo statistikat saab vaadata, kui klikkida allolevale graafikule:

Loe pikemat USA lahtiste eelvaadet siit.

23:26

6:3 Hull mäng! Kanepi alistab Maria kaks tundi ja 34 minutit kestnud heitluse järel

23:12

6:1 Kontaveit võidab teise seti sama seisuga ja jõuab teise ringi! Vägev etteaste. Kes oleks osanud arvata, et Anett täna varem õhtale saab kui Kaia...

23:08

5:1 Kontaveidil läheb veidi mõnusamalt ja ta on teise ringi jõudmisest ühe geimivõidu kaugusel

23:08

3:2 Maria murrab vastu. Mängitud on juba kaks tundi ja 17 minutit ning mõlemad naised on väsinud

22:52

0:1 Maria murrab kolmanda seti avageimis Kanepi servi. Naised on mänginud juba kaks tundi!

22:41

7:6(4) Elagu! Kanepi tuligi teises setis raskest seisust välja! Otsustavaks saab kolmas sett