Eesti naiskond kaotas EMil 0:3 Hollandile. Foto: CEV
27. august 2019, 20:09

Eesti võrkpallinaiskond teenis Budapestis toimuval EM-finaalturniiril neljanda järjestikuse kaotuse. Täna jäädi 0:3 (18:25, 12:25, 10:25) alla maailma täielikku tippu kuuluvale Hollandile.

Hollandlannad on viimasel kahel EMil saanud teise koha, aastal 1995 tuldi ka Euroopa meistriks. Mullu toimunud MMil ja 2016. aasta Riol olümpial jõuti poolfinaali, kuid lõpuks jäädi esimesena medalita.

Tänast avageimi läks Eesti 2:0, 3:1, 4:3 ja 5:4 juhtima. Holland haaras esimest korda juhtohjad seisul 6:5. Pärast seda hoidsid hollandlannad initsiatiivi veidi aega oma käes, kuid varsti oli tablool 12:12 viik. Kristiine Miileni servi järel said eestlannad ka 13:12 juhtima. Geimi lõpp kuulus siiski Hollandile ja kirja läks 25:18 võit.

Ka teise geimi alguses õnnestus Eestil kahe punktiga ette minna, kuid pärast seisu 5:5 läksid vastased tasapisi oma teed. Peagi oli Hollandi edu juba 8:5. Seejärel jäid eestlannad kuni geimi lõpuni tagajajaks ning lõpuks olid tablool numbrid 25:12.

Kolmanda geimi algus kuulus Hollandile ja eestlannadel ei õnnestunud seekord kordagi juhtima minna. Kiirelt särasid tablool hollandlannade edunumbrid 4:0 ja 7:1. Viimases geimis said eestlannad 10 punkti.

Alagrupiturniiri viimases matšis kohtuvad eestlannad homme kell 16.30 Aserbaidžaaniga.