Eesti vs Holland.Foto: CEV
Ohtuleht.ee 27. august 2019 23:48
Eesti võrkpallikoondis kohtus täna Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril maailma täielikku tippu kuuluva Hollandi naiskonnaga ja pidi vastu võtma 0:3 (18:25, 12:25, 10:25)kaotuse. 28. augustil peab Eesti viimase alagrupikohtumise Aserbaidžaaniga.

Kahel viimasel EMil hõbeda teeninud ning nii viimasel MMil kui olümpiamängudel neljanda koha saanud Holland pole sel finaalturniiril vastastele loovutanud geimigi ja on C-alagrupis liidrikohal. Ka Eesti vastu näidati tipptasemel võrkpalli.

Peatreener Andrei Ojamets jäi rahule avavaatusega. „Esimene geim oli mängu moodi, aga pärast ei suutnud me laine peal püsida, kui Holland pani natuke juurde, eeskätt servi vastuvõtul. Kui numbreid vaadata, siis vastuvõtul polnudki nii suurt allajäämist. Aga selge ülekaal on rünnaku võimsuses, tõste kiiruses, bloki korrektsuses ja kõrguses. Ja vaatamata oma pikkusele on nad väga liikuvad ja mängivad väga hästi kaitses. Selles mängus oli palju, mida õppida. Iga meie ebatäpsus ja ebakorrektsus karistati ära,“ rääkis Ojamets volley.ee vahendusel ja lisas, et sellist kogemust saab Eesti koondis harva.

Eesti vs Holland. Foto: CEV

Libero Kristi Nõlvak ütles, et Holland on tema koondisekarjääri tugevaim vastane. „Kindlasti! Nii äge on, et saame selliste naiskondadega mängida, ikkagi olümpia neljas naiskond! Super kogemus,“ kommenteeris Nõlvak ja lisas, et võrreldes teiste alagrupikaaslastega torkab Hollandi puhul silma väga hea distsipliin.

„Nad teevad kõike hästi korralikult, vastuvõtul ollakse väga täpsed ja sidemängija ei pea isegi liikuma. Nende serv oli väga hea, mida edasi, seda paremaks serv läks, kohe pärast võrku kukkus pall alla. Ja lihtsad pallid - nad ei sabistanud.“

Kui suurem osa koondislasi pallib välisliigades, siis Nõlvak mängib Eesti liigas ja Balti liigas, ent on seni olnud üks stabiilsemaid ja suutnud külma närvi säilitada. „Ei ole pabinat, lihtsalt täiega peale, nii äge on mängida nendega! Annad ju ikka endast parima, tuleb mis tuleb, ega rohkem ei saagi,“ sõnas alati heatujuline ja positiivne Nõlvak.

Eesti vs Holland. Foto: CEV

„Kõige rohkem on mulle siin muljet avaldanud meie võitlusvaim, ükskõik, kes on vastu tulnud, oleme läinud järjest paremaks. Juba see areng siin nende päevadega, mõelda, mis siis veel aastatega tuleb,“ sõnas ta.

Eesti resultatiivseimad olid täna 7 punktiga Eliise Hollas (+5) ja Kertu Laak (+3). Eesti vastuvõtt oli 45% ning rünnakuid lahendati 26-protsendiliselt, blokipunkte saadi 4, servil löödi 5 ässa (servivigu kogunes 6). Debüüdi tegi EMil meie 17aastane libero Nathalie Anett Haidla.

Hollandi naiskonna edukam oli Nika Daalderop 18 punktiga (+14), Hollandi vastuvõtt oli 56%, rünnak 66%, blokiga saadi punkte 8, servil löödi 12 ässa (servil eksiti 11 korral).

Eesti vs Holland. Foto: CEV