JESS! Meeletult võidelnud Kontaveit jõudis US Openil kolmandasse ringi (16)

Ohtuleht.ee, 29. august 2019, 22:22
Anett Kontaveit.Foto: Rob Carr
Anett Kontaveit (WTA 21.) alistas US Openi tenniseturniiri teises ringis 4:6, 7:5, 6:2 Ajla Tomljanovici (ATP 47.).

Pingelist ja tasavägist kohtumist iseloomustas mõlema tennisisti ebastabiilne mäng. Kontaveit suutis initsiatiivi haarata alles viimases setis, kus murdis Tomljanovici kaks korda.

Avaseti otsustavad sündmused rullusid lahti üheksandas geimis, kus Kontaveit oli oma serviga hädas. Ta jäi 0:40 taha ning Tomljanovic realiseeris teise järjestikuse murdepalli.

Ka teine sett läks nugade peale. 12 geimi peale tehti kokku viis servimurret, õnneks tõmbas pikema õlekõrre Kontaveit. Sealjuures oli tal seisult 5:4 kasutada kaks settpalli, kuid ei suutnud neid võita.

Kolmandas ringis kohtub Kontaveit Alize Cornet' (WTA 64.) või Wimbledonis Kaia Kanepi välja lülitanud Belinda Benciciga (WTA 12.).

22:26

Pidime algselt teieni tooma ka Kaia Kanepi mängu. Kuna selle algusaeg lükkub väga hiliseks, me tollest kohtumisest otseblogi ei tee. Enne Kanepit ja Vekicit madistavad Nikoloz Basilašvili (ATP 18.) ja Jenson Brooksby (ATP 394.). Settidega on seis 1:1, kolmandat setti juhib grusiin 2:0. Kanepi tuleb ilmselt väljakule südaöö paiku, võib-olla veidi varem.

22:22

Olemas! Anett murrab taas ja võidab kohtumise 4:6, 7:5, 6:2.

22:18

See geim ei tule lihtsalt, aga Kontaveit suudab oma pallingut hoida. Matšivõit on kõigest ühe geimivõidu kaugusel!

22:14

Tomljanovic põlvili siiski ei lange, vaid jätkab võitlust. Kontaveit juhib 4:2.

22:10

Ja Anett suudabki oma servi hoida, mänguvõit tuli jälle mõne sentimeetri võrra lähemale!

22:07

Kontaveit juhib otsustavat setti 3:1.

22:07

Super! Geimide vahel olnud paus mõjus Kontaveidile hästi ja ta murrab Tomljanovici servi. Nüüd ei tohi oma pallingut käest ära anda.

22:03

Tomljanovic omab murdepalli, aga lõpuks kuulub geim siiski Kontaveidile. Tänane mäng on eestlanna jaoks kohutavalt raske, kuid eks ka vastane ole kõvast puust. Samas on selge, et oma paremat mängu pole Anett näidanud.

21:59

Anett läheb küll 30:0 juhtima, kuid Tomljanovic jõuab geimpallini. Kontaveit ei anna aga alla ja jõuab tasamänguni. Eestlanna teenib ka ise ühe murdepalli, kuid seda ei võida ning lõpuks viigistab Tomljanovic viimases setis seisu.

21:53

Geimi lõpetas ta ässaga ja tundub, et emotsioon on kõrgel. Loodetavasti on see hea näitaja.

21:52

Anett hoiab kenasti servi. Hea algus viimasele setile!

21:47

Kontaveit haarab ohjad ja teenib kaks järjestikust murdepalli. Ta realiseerib neist esimese ja võidab seti 7:5!

21:44

Õnneks hoiab Anett oma pallingut kindlalt, setivõit on taas ühe geimivõidu kaugusel.

21:43

Teagi nüüd, kas Kontaveit pole täna olnud maksimaalselt keskendunud, aga mitmel korral on silma paistnud, kuidas ta lihtsates olukordades eksib. Näiteks eelmises geimis hindas ta valesti ühe aeglase kaarpalli trajektoori ja virutas pallist mööda. See kõik toimus punktil, mida võites oleks ta saanud murdepalli.

21:41

Kontaveidi enesekindlus on kahtlemata kõikuma löödud, nüüd tuleb oma servi hoida!

21:41

Anett läheb 30:0 juhtima, kuid Tomljanovic viigistab ning purjetab geimivõiduni. 5:5.

21:37

Muide, seti lõpus eksis Kontaveit ühel pealtnäha äärmiselt lihtsalt vollelöögil, saates selle võrku. See andiski Tomljanovicile murdepalli, mille ta realiseeris.

21:36

Tomljanovic punnib vastu. Ta läheb 30:0 juhtima, kuid Kontaveit võrdsustab üpris kiiresti seisu. Anett võidab ka settpalli, kuid järgmine punkt kuulub vastasele. Muide, settpallil oli Kontaveidil suurepärane võimalus mäng otsustavasse faasi viia, kuid tema löögid jäid nõrgaks. Tomljanovic oli sattunud üliraskesse olukorda.

Seejärel sai Tomljanovic murdepalli, kuid Anett hoidus halvimast. Võrdsete heitlus jätkus veel mõned minutid, kuniks Tomljanovic kahjuks Kontaveidi servi murdis. Taas on seis väga pingeline, Anett juhib veel 5:4.

21:30

Tomljanovic siiski valget lippu ei lehvita. Kontaveidi poolt vaadatuna on seis 5:3.

21:26

Sealjuures lõi Anett eelmises geimis tervelt kolm ässa.

21:25

Anett hoiab väga hõlpsalt oma servi. Setivõiduni on veel minna vaid üks geim!

21:24

Tomljanovic ei saa geimi alustuseks kuidagi oma servi tööle. Anett saab enda käsutusse kaks järjestikust murdepalli, millest esimese ta ka oma kasuks keerab. Hea töö, Anett!

21:21

Tomljanovic alustab seti viiendat geimi kahe lihtveaga, üritades Kontaveiti surve alla panna. Anett hoiab oma servi üpris mugavalt, see oli hea ja vajalik geim! Seis 3:2 meie naisele.

21:19

Tomljanovic sähvatab vahepeal imeliste äralöökidega, mille oleks teele saatnud snaiper. Õnneks võitleb Anett välja murdepalli, mille esimesel võimalusel ka realiseerib.

21:15

Sealjuures andis Tomljanovicile geimivõidu Kontaveidi järjekordne topeltviga. Neid on kogunenud liiga palju (5).

21:14

Tomljanovic suudab Kontaveidi võrdlemisi tihti ebamugavasse olukorda panna. Anett on raskustes ja loovutab järjekordsed murdepallid. Tomljanovicil läheb vaja neist esimest.

21:12

Tomljanovic vastab ülikindla pallingugeimiga. 1:1.

21:10

Kontaveit hoiab oma servi nulliga. Hea algus!

21:09

Avaseti kokkuvõtteks tuleb tõdeda, et mõlemad tennisistid mängisid ebastabiilselt. Initsiatiivi ei haaranud kumbki ja kaheksast murdepallist realiseeris ta kõigest kaks. Tomljanovici vastav näit oli viiest kolm.

21:05

Kontaveit võitleb visalt ja teenib tänu vastase lihtveale ka murdepalli, mille Tomljanovic küll pareerib. Tõsi, Anett tegi seekord ise lihtvea.

Tuleb teinegi murdevõimalus, kuid taas ei õnnestu meie naisel oma tahtmist peale suruda. Tomljanovic hoiab servi ja võidab avaseti 6:4.

20:59

Kontaveit on oma teise servi punktidest võitnud vaid veidi üle 30%, mida on vähe. Samas on Tomljanovici sama arv veelgi pisem.

Vastane saab kaks murdepalli, millest teise suudab ta ka realiseerida. Ta juhib 5:4.

20:55

Tomljanovici topeltviga aitab Kontaveidi geimis juhtima, kuid vastane jõuab lihtsalt 30:30 seisuni, kui eestlanna eksib lihtsa servi vastuvõtul. Õnneks lööb järgmises punktis Tomljanovic võrdlemisi lihtsast kohast palli auti.

Anett seda murdepalli küll ei realiseerinud, kuid sai hiljem veel ühe võimaluse, mis läks samuti vett vedama. Tomljanovic hoiab läbi raskuste. Nüüd on käes esimeses seti otsustavad hetked!

20:50

Geimi neljandal punktil näitab Anett fantastilist esitust. Ta jooksutab Tomljanovici nurgast nurka ning lõpetab pallivahetuse pehme tõstega võrgu ette, milleni vastane ei jõua. Kontaveit hoiab servi.

20:47

Kohtumine jätkub üles-alla. Kontaveit teenib kolm järjestikust murdepalli ja realiseerib neist esimese, kui Tomljanovic lihtsa löögi auti lööb. 3:3.

20:43

Kontaveidi serv paneb Tomljanovici surve alla. Samuti jääb puudu täpsusest.

Tõsi, ka Aneti mängumootor pole nurrumas. Pärast järjekordset serviviga viskab ta ka reketi õrnalt vastu väljakut. 40:0 eduseisust sai kiiresti tasamäng. Kontaveit lööb järgmistel punktidel palli auti ja vastane asub juhtima 3:2.

20:39

Tomljanovici mäng on ebaühtlane. Ühel punktil on ta kindel, löögid on tugevad ja täpsed. Järgmisel punktil teeb ta aga väga lihtsa vea ja kaotab punkti.

Oma servi suudab ta siiski hoida. Seis 2:2.

20:35

Kontaveit teeb topeltvea ja Tomljanovic juhib 30:0, kuid seejärel laksab eestlanna kaks väga võimsat pallingut seis on viigis. Tomljanovici ei päästnud ka kotkasilma kasutamine.

Vastane teenib ka murdepalli, kuid teeb lihtvea ega suuda seda realiseerida. Anett lööb kaks ässa järjest ja hoiab servi. Nii jätkata!

20:31

Kontaveit läheb 30:0 juhtima, kuid lihtviga ja serviäss toovad Tomljanovicile kätte viigi. Anett näitab, et kui ta suudab oma lööke pikaks teha, on austraallanna suurtes raskustes. Tomljanovic aga tõestab, et serv on tal tugev relv ning eestlannat ootab täna raske lahing.

Õnneks suudab Kontaveit vastase servi murda ja sett on viigis.

20:27

Anett on esimese serviga hädas, Tomljanovic aga agressiivne ja jõuline, nii nagu oodata oli. Kontaveit teenib küll geimpalli, kuid kaotab lõpuks siiski oma servi.

20:22

Mäng on alanud!

20:16

Servimist alustab Kontaveit.

20:15

Naised on väljakul ja alustavad õige pea soojendust. Kui eile sadas New Yorkis palju vihma, siis täna on ilm suurepärane – päike paistab ja sooja on üle 20 kraadi.

20:13

Kontaveit ja Tomljanovic on varem kohtunud korra – tänavu Miamis, kus eestlanna jõudis poolfinaali. Austraallanna kaotas 6:7, 6:2, 6:7.

20:07

Jabeur võidab Sasnovitši ja umbes paarikümne minuti pärast peaks algama Kontaveidi madin Tomljanovici vastu. Ootame põnevusega!

Ajla Tomljanovic. (Mike Stobe)

19:54

Uudiseid ka Kanepi rindelt. Eestlanna mängib kümnenda väljaku kolmandas kohtumises, praegu on seal käimas tolle väljaku tänane esimene matš. Prantslannade Kristina Mladenovici ja Fiona Ferro heitlus on läinud kolmandasse setti, mis lükkab edasi ka Kanepi mängu eeldatavat algusaega. Kõige varem tuleb meie naine platsile umbes kell 23.

19:29

Sasnovitš murrab küll tagasi ja teeb seisuks 4:5. Tal on võimalik oma pallinguga sett viigistada, ent Jabeur ei anna alla ja nõnda veerebki too kohtumine kolmandasse setti. Aneti mängu tuleb seega umbes tunnike oodata, vaadates Sasnovitši ja Jabeuri madinat. Lisaks tuleb muidugi arvestada, et ega järgmine mäng siis kohe pärast eelmist alga.

19:11

Kena õhtut, tennisesõbrad! Kontaveidi ja Tomljanovici kohtumine on kavas 15. väljaku teise mänguna, praegu madistavad seal Ons Jabeur ja Aliaksandra Sasnovitš. Viimane võitis avaseti 6:3, kuid teises on Jabeur praegu peal 4:1.

See tähendab, et usutavasti lükkub Kontaveidi kohtumise algusaeg umbes kella 20 peale. Peaks valgevenelanna lahingu kahe setiga siiski võitma, võib algusaeg veidi varasemaks nihkuma, aga mitte eriti palju.

Kaia Kanepi peaks väljakule tulema umbes 22 paiku. Hoiame teid sellega jooksvalt kursis.