TUULT TIIBADESSE! 17aastane eestlanna pääseb WTA edetabelisse

Toimetas Henry Lääne, 29. august 2019, 19:01
Katriin Saar.Foto: Eero VabamƤgi
17aastane tennisist Katriin Saar kindlustas koha järgmises maailma edetabelis. Lisaks temale on eestlannadest esindatud Anett Kontaveit (WTA 21.), Kaia Kanepi (WTA 82.) ja Jelena Malõgina (WTA 702.).

Saar pääses Gruusias Batumis 15 000dollarilise auhinnafondiga turniiril otse põhitabelisse. Esimeses ringis sai ta 6:0, 6:3 jagu 20aastasest Guadeloupe päritolu Anne-Sophie Morandais’t, kirjutab Tennis.ee.

See oli oluline võit, sest teise ringi jõudmisega saab WTA-punkte ja edetabelisse jõudmiseks peab neid koguma kolmelt turniirilt. Nüüd on Saarel need koos (juulis jõudis ta Pärnus teise ringi ja Tamperes veerandfinaali) ning teda võib neljanda eestlannana leida pärast US Openit avaldatavas WTA edetabelis.

Teises ringis oli Saar vastamisi kolmanda asetusega 16aastase venelanna Daria Kudashovaga (WTA 775.). Saar alustas hästi ja murdis 3:0 ette, siis aga ei suutnud oma servi üldse hoida ja Kudashova võitis 6:3. Teises setis asus venelanna kaks geimi järjest, kuid Saar viigistas. Eestlanna tegi oma servil jälle kaks topeltviga ja venelanna murdis uuesti. Sellest piisas, et ka teine sett 6:3 võita.

Samal turniiril osalenud Helena Narmont pidi põhitabelisse pääsemiseks kohtuma ka ühe kvalifikatsioonimängu. Duell 16aastase valgevenelanna Anastassia Abramovitšiga kujunes väga pingeliseks, kuid eestlanna võitis kaotusseisust 1:6, 6:4, 11:9. Põhitabelis oli Narmontil vastaseks 16aastane Georgia neiu Nino Natsvlišvili ja ka see kohtumine oli sarnane eelmisele. Narmont kaotas esimese seti 2:6, kuid teises setis seisul 5:5 alustas spurti ja võitis 7:5, 6:1.

Teises ringis tuli vastu Batumis teisena asetatud 22aastane belglanna Eliessa Vanlangendonck (WTA 746.). Narmont alustas hästi ja murdis esimeses setis 3:2 ette, kuid siis tuli mõõn ja sett kuulus 6:3 belglannale. Teises setis ei saanud eestlanna kuidagi mängu käima ja Vanlangendonck võitis 6:2.