Auto-Moto uudised

Kahju! Tubli sõidu teinud Vips jäeti Belgias lõpuks viiendaks 

Toimetas Mihkel Talivee, 31. august 2019 09:30
Jüri Vips.Foto: Hitech GP
F3 sarja Belgia etapi avasõidul sai Red Bulli F1 noortemeeskonna vormelipiloot Jüri Vips viienda koha. Viimasel ringil esmalt korraga kahest sõitjast möödunud, kuid eelviimasel kurvil ühe positsiooni loovutanud eestlane kaotas võrreldes konkurentidega punkte. 

Etapi võit kuulus teiselt positsioonilt alustanud brasiillasele Pedro Piquet'le (Trident), kellele oli see hooaja esimeseks võiduks. MM-sarja liider Robert Shwartzman pidi täna leppima teise kohaga, kuid suurendas üldarvestuses edu. Venelasel on nüüd kirjas 142 punkti. Liidripositsioonilt alustanud Jehan Daruvala lõpetas sõidu kolmandana ning tõusis kokkuvõttes teiseks (123 punkti). Vips on 122 silmaga kolmandal kohal.

Enne sõitu:

11. etapil alustab esimeselt positsioonilt India sõitja Jehan Daruvala, kes hoiab üldarvestuses 104 punktiga kolmandat kohta. Eesti vormelipiloodi ees alustab ka kvalifikatsioonis neljanda aja välja sõitnud sarja liider Robert Shwartzman.

Oma debüüthooajal on Vips jõudnud teenida kaks etapivõitu. Viimati jäi ta Ungaris neljandaks. F3 sarjas on eestlane suutnud koguda 112 punkti. Temast ettepoole jääb vaid Vene sõitja Shwartzman, kellel koos 124 punkti. Vormelipilootidel on sel hooajal sõita veel kuuel etapil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee