Rio olümpiamängudel sai neljapaadil käidud. Tänases koondises on Andrei Jämsä koha võtnud Kaur Kuslap.Foto: Reuters/Scanpix
Sõudmine
31. august 2019, 14:46

Hüvasti, olümpia? Neljapaat jäi sõudmise MMi B-finaalis viimaseks (2)

Põhja-Austrias Linz-Ottensheimis toimuvad sõudmise maailmameistrivõistlused. B-finaali jõudnud neljapaat võis enne sõitu hellitada mõtteid olümpiamängudest, kuid paraku esitus ebaõnnestus ning eestlased jäeti tühjade pihkudega.

Võistkond koosseisus Kaur Kuslap, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo jäi viimaseks ehk kuuendaks ka neljapäeval toimunud poolfinaalis. Selleks, et pääseda A-finaali, oleks neljapaat pidanud tulema esimese kolme sekka.

B-finaali võitis Norra ajaga 5.58,30. Viimase olümpiapileti napsanud Suurbritannia tuli teiseks, järgnesid Uus Meremaa, Ukraina ja Venemaa. Eesti finišeeris 6.09,63ga kindlalt viimasena.

Olümpiamängudele saavad MMi kaheksa paremat võistkonda. Koha tagasid kõik, kes A-finaali jõudsid. Eesti neljapaat oleks pääsme saamiseks pidanud B-finaalis esimese kahe seas finišeerima.

„Tuul tugevnes ja rajad loositi ümber. Kuna meil polnud poolfinaalis head kohta ette näidata, saime paigutuse ebasoodsaimale radadest: keerutav külje- ja vastutuul, järgmisteks startideks valmistuvad paatkonnad – kõik see mõjutas,“ sõnas koondise peatreener Matti Killing sõudeliidu koduleheküljel.

Kuna sel hooajal jäi Tokyosse pilet kindlustamata, avaneb järgmisel aastal viimane võimalus: kevadel toimuval kvalifikatsiooniregatil on paadiklassis välja käia kaks lisapääset. Killingu sõnul on kõik jätkuvalt võimalik, ent valikregatt on alati keeruline. Viimati pidi Eesti sõudenelik sellise kadalipu läbima Londoni olümpiasuve hakul, mil tagas regati võitmisega olümpiakoha.