Serbia mängus Angola vastu.Foto: AFP/Scanpix
Korvpalli MM 2019
31. august 2019, 16:00

KORVPALLI MM | Suurfavoriit avavoorus ei vääratanud, venelased pääsesid üle noatera

Täna sai Hiinas alguse korvpalli MM. Serbial oli kerge tööpäev, Angola hävitati tulemusega 105:59. See-eest Venemaa oli püstihädas Nigeeriaga. Paremus pandi maksma alles viimasel veerandajal, mäng võideti lõpuks 82:77.

MM-i avamängus ei jätnud mullune hõbedameeskond Serbia oma vastasele mingit võimalust. Esimese kümne minuti järel juhiti 29:21, poolajavileks oli vahe kärisenud 18 punktini. Samas vaimus kulges ka ülejäänud mäng: Angola jäi oma vastasele alla igas elemendis. Balkani maa võistkond tabas väljakult viskeid 66 % täpsusega Aafrika riigi võistkonna 39% vastu. Lauavõitluses jäädi peale 41:19.

MMil USA suurimaks ohustajaks peetav Serbia pidi seejuures mängima ilma igapäevaselt Sacramento Kingsis leiba teeniva Nemanja Bjelicata. Matši resultatiivseim oli väljakul kõigest 19 minutit viibinud Bogdan Bogdanovic, kelle kontole kirjutati 24 punkti.

Venemaa alustas samuti võidukalt, kuid pidid selle nimel palju rohkem vaeva nägema. Avaveerandi viie punktiga võitnud ning poolajaks edu säilitanud idanaabrid lasksid Nigeerial enne otsustavat kümmet minutit mängu tagasi tulla. Lõpu eel isegi kaotusseisu jäänud venelased suutsid edu taastada alles viimasel minutil, kui üleplatsimehena 18 punkti toonud Josh Okogie pallikaotusega patustas. Lõppseisu vormistas Mikhail Kulagin, kes tabas kaks vabaviset.

Esimeses mängus sai võidurõõmu maitsta ka Poola, kes alistas Venezuela 80:69. Põnevuslahingu pidasid maha Iraan ja Puerto Rico, lõpuks jäi peale Kariibi mere saareriik tulemusega 83:81.