Marc Gasol (nr. 13) tegi Tuneesia vastu praktiliselt, mis ise tahtis. Foto: Reuters/Scanpix
Korvpalli MM 2019
31. august 2019, 18:00

KORVPALLI MM | Aeglaselt käivitunud Hispaania näitas võimu, võõrustajad vältisid avavoorus krahhi

Hiinas alanud korvpalli MMi avapäeval ühtegi suurüllatus ei sündinud. Euroopa suured korvpallihiiud Hispaania ja Itaalia võtsid nõrgemate vastaste vastu kindla peale oma.

Tuneesia võitis avaveerandi 17:16 ning nautis teise veerandi keskel korra isegi kümnepunktilist (29:19) eduseisu. Seejärel võttis Hispaania jalad kõhu alt välja ning tegi kolme minutiga 14:0 vahespurdi ning Sergio Scariolo hoolealused läksid riietusruumi 42:39 eduseisus.

Teisel poolajal pandi enda paremus lõplikult maksma. Kolmanda veerandaja lõpuks oli seis juba 72:47 ning lõpusireeniks ilutsesid tablool hispaanlaste 101:62 võidunumbrid.

Hispaania resultatiivseim oli Ricky Rubio 17 punkti ja 9 korvisööduga, Sergio Llull lisas omalt poolt 16 ja Juancho Hernangomez 13 sanga. Tuneeslaste mänguvankrit vedas NBA karastusega Salah Mejri 15 punktiga.

Argentina oli samal ajal 95:69 üle Lõuna-Koreast. Tolles mängus oli üleplatsimees korealaste kodustatud ameeriklane Guna Ra (Ricardo Ratliffe) 31 punktiga. Argentiinlaste parim oli Nicolas Laprovittola 17 punktiga, vigastusest taastunud Facundo Campazzo arvele jäi 11 punkti ja 6 korvisöötu.

Lisaks said võidurõõmu tunda Hiina, kes alistas 70:55 Elevandiluuranniku (Jianlian Yi 19 - Guy Landry Edi 10) ning Itaalia, kes purustas Filipiinid 108:62 (Luigi Datome, Amadeo Della Valle 17 - Andray Blatche, Jaymar Perez 15).