Arsenali ründaja Alexandre Lacazette.Foto: PA Images/Scanpix
1. september 2019, 21:12

Väravaterohke Londoni derbi lõppes viigiga

Inglismaa meistriliiga neljandas voorus võõrustas Londoni Arsenal igipõlist rivaali Tottenham Hotspuri. Koduväljakul mänginud mullune Euroopa Liiga finalist jäi kaheväravalisse kaotusseisu, kuid suutis fännide rõõmuks raskest seisust välja tulla.

Skoori avas juba kümnendal minutil Tottenhami poolkaitsja Christian Eriksen. Edu duubeldas väravakütt Harry Kane, kes oli täpne penaltipunktil. Enne poolajavilet jõudis vahet vähendada Prantsusmaa ründaja Alexandre Lacazette, kes terava nurga alt iluvärava sepistas. Fännide rõõmuks tõi 71. minutil viigi jalule Pierre-Emerick Aubameyang, kes kaitsjate eest ära jooksis, Matteo Gundouzilt söödu sai ja palli õrna puutega väravasse koksas, tehes lõppseisuks 2:2.

Hooaega kahe võidu, viigi ja kaotusega alustanud Arsenal jagab liigatabelis Evertoniga kuuendat kohta, olles kogunud seitse punkti. Kevadel Meistrite Liigas Liverpoolile alla vandunud Tottenham on viie punktiga Manchester Unitedi järel üheksandal positsioonil. Liigatabelit juhib nelja vooru järel 12 punktiga kõik mängud võitnud Liverpool.