Atletico uus täht Joao Felix (paremal).Foto: AFP/Scanpix
1. september 2019, 22:14

Põnevusmängu viimase minutiga võitnud Atletico tõusis Hispaania liiga liidriks

Täna õhtul peetud La Liga kolmanda vooru kohtumises oli punktide kaotamisele lähedal Madridi Atletico, kuid lõpuks suudeti oma paremus maksma panna. 90. minutil võiduvärava löönud Thomas Partey aitas pealinnaklubi 3:2 võidule SD Eibari üle. Ainsa klubina täisedu säilitanud meeskond tõusis ka liigatabeli tippu.

Seejuures võidu välja teenimiseks pidi Atletico tulema välja kaheväravalisest kaotusseisust. Charles’i ja Arbilla tabamused viisid Eibari juba 19. minutiks 2:0 ette. Tagasitulekut alustas suvel klubiga 126 miljoni euro eest liitunud Joao Felix, kellele ei valmistanud raskusi palli tühja väravasse veeretamine. Tegu oli 19aastase portugallase esimese ametliku tabamusega uue klubi eest.

Teise poolaja alguses taastas viigiseisu Vitolo, kes sai kaitsjate selja taha söödu ja sahistas esimese puutega võrku. Võiduvärava sepistas normaalaja viimasel minutil Thomas Barty, kes alles mõned hetked tagasi Felixi asemel platsile tuli.

Esimesed kolm mängu võitnud Atletico tõusis ainuliidriks. Viimati (hooajal 2013-14), kui Madridi klubi nii edukalt alustas, tõsteti hooaja lõpuks pea kohale ka meistrikarikas. Tiitlikaitsja Barcelona ees on edu nüüd juba 5 punkti.