Kreeka liider Giannis Antetokounmpo (valges).Foto: SIPA/Scanpix
Korvpalli MM 2019
5. september 2019, 19:47

KORVPALLI MM | Üllatus oli lähedal! Kreeka oli otsustavas mängus püstihädas

Korvpalli MMile tugeva koosseisuga sõitnud Kreeka teekond alagrupis on kulgenud üle kivide ja kändude. Tänagi suudeti Uus-Meremaal lasta tulla ohtlikult lähedale, kuid nende õnneks sai aeg enne otsa. Otsustav võit saavutati tulemusega 103:97.

Esimese veerandi võitis Kreeka küll kindlalt 28:19, kuid poolajavileks oli seis 51:44, ehk vahe oli vähenenud. Ka pärast vaheaega alustas paremini Uus-Meremaa: viimase kümne minuti eel oli kaotusseis kõigest viiepunktiline. Seejärel tegid kreeklased väikese vahespurdi, kuid vastased püsisid lõpuni mängus.

Matši resultatiivseim oli uusmeremaalane Corey Webster 31 punktiga, kes tabas 12 teele saadetud kolmesest koguni seitse. Kreeka eest tegi hea esituse nende staar Giannis Antetokounmpo, kellele läks 24 silma ja 10 lauapalliga kirja kaksikduubel. Lisaks veel kuus korvisöötu.

Mängu võiduga pääses Kreeka F-grupis Brasiilia järel edasi järgmisesse ringi. Tubli esituse teinud uusmeremaalased peavad leppima alagrupi kolmanda kohaga.

Tänavu Milwaukee Bucksiga NBA põhihooaja võitnud Antetokounmpo valiti seal ka liiga väärtuslikemaks mängijaks. Vahetult enne MMi ütles kreeklane, et vahetaks iga kell saadud MVP auhinna Hiinas maailmameistriks tulemise vastu.