Domantas Sabonis alagrupimängus Austraalia vastu. Foto: FIBA
Korvpalli MM 2019
7. september 2019, 13:58

KORVPALLI MM | Leedu saatus ripub juuksekarva otsas

Hiinas toimuv korvpalli MM on jõudmas üha otsutavamasse faasi. Täna hommikuste mängudega astusid suure sammu veerandfinaali suunas Austraalia ja Tšehhi.

Kängurumaa mehed olid 82:76 üle Dominikaani Vabariigist. Võitjate parimad olid Patty Mills 19 ja Chris Goulding 15 punktiga, kaotajate tulemuslikuim oli Eloy Vargas 16 punktiga.

Täna on samas alagrupis veel vastamisi Prantsusmaa ja Leedu ning leedulaste kaotuse puhul kindlustab Austraalia koha kaheksa parema seas. Samas ei pruugi ka võit Leedu jaoks veel veerandfinaalpiletit tagada, kuna esimesest alagrupifaasist on neil kaasas 82:87 allajäämine just Austraaliale. Kaotuse korral pudenetakse aga kindlasti konkurentsist.

Tšehhi oli samal ajal toimunud K-vahegrupi kohtumises 93:71 üle Brasiiliast. Üleplatsimees oli Tomas Satoransky 20 punktiga, brasiillaste parim oli Vitor Benite 12 punktiga.

Selles grupis on õhtul oodata põnevuslahingut USA ja Kreeka vahel.