WRC

SUPER! Toyota jõudis Tänakut vaevanud piduriprobleemile jälile (11)

Toimetas Karl Juhkami, 7. september 2019, 14:41
Ott Tänak (paremal) ja Martin Järveoja ülesõidul nuputamas, mis masinal viga võiks olla. Foto: Toyota Gazoo Racing WRC
Toyota autorallimeeskond jõudis Ott Tänakut Saksamaa MM-ralli punktikatsel vaevanud piduriprobleemi põhjustele jälile ning tiimi peainseneri Tom Fowler usub, et see puudujääk on nüüd kõrvaldatud. 

Tänak tunnistas Saksamaa ralli finišis, et ei hakanud punktikatsel suruma, kuna oli viimast katset sunnitud läbi vaid ühe esipiduriga, mistõttu oli keeruline autot stabiilsena hoida. 

"Eelviimasel katsel juhtus midagi. Üritasime teel viimasele katsele mitmeid asju, et olukorda parandada, kuid me ei mõistnud, mis toimus," sõnas Tänak toona. 

Fowleri sõnul oli probleemiks eri detailide kehv kokkusobivus. "Piduriklots ja -ketas ei käinud õigesti kokku, mistõttu muutus iga katse käigus nende olukord üha kehvemaks," sõnas ta WRC kodulehele. 

"See polnud aga Oti suurim probleem. Suurem häda seisnes selles, et pidurdamisel läks masina tasakaal paigast, mis mõjutas omakorda juhitavust."

Fowler nentis, et tegelikult võis see viga masinal küljes olla juba pikemat aega, kuid kuna eelmised rallid polnud piduritele nii koormavad, ei pruukinud see lihtsalt esile tulla. 

Siiani kasutas Toyota meeskond klotside ja ketaste kokkusobitamiseks masinat, kuid tulevikus hakkavad sõitjaid probleemide vältimiseks ise enne rallit pidureid paika sättima.

"Teatud mõttes läheme selle tööga ajas veidi tagasi, aga nii saavad sõitjad kinnituse, et on ise iga komplektiga rahul," sõnas Fowler. 

Autoralli MM-hooaeg jätkub 12. – 15. septembrini Türgis. Sõita jääb veel neli etappi, pikemalt kihutatakse asfaldil veel vaid Kataloonias.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee