Tallinna Maraton.Foto: Tiina Kõrtsini
Kergejõustik
8. september 2019, 16:08

Täna toimunud Tallinna maratonil finišeeris võitjana keenialane Josphat Leting, võiduajaks märgiti 2:12.42.

Talle järgnes viis kaasmaalast ning seejärel Eesti meistrina Raido Mitt tulemusega 2:26.52. Hõbedale tuli lõpuks üldarvestuses üheksandana lõpetanud Raivo Alla (Kaotust Letingile 14.29), poodiumi madalaima astme hõivas Rauno Jallai (10., +17.37).

Naiste parim oli samuti Keeniast: Pamela Rotich ületas finišijoone üldarvestuses 12. kohal, ajaga 2:32.16. Eesti meistriks tuli Marion Tibar, kes püstitas 2:50.08ga isikliku rekordi.

Ka poolmaratonis läks võit Keeniasse. Napilt jäi ühe tunni piir alistamata Evans Cheruiyotil (1:00.29). Doha MMiks valmistuv Roman Fosti lõpetas neljandana ajaga 1:04.53.

Kõiki tulemusi saab näha SIIT.

Enne jooksu:

Täna kell 9.00 sai Viru väravate juures alguse Tallinna Maraton. Üritusele on sel aastal end registreerinud üle 21 000 inimese ja välismaalt on külalisi rekordiliselt palju. Esindatud on 65 erineva riigi jooksjad.

Eesti suurima jooksuürituse raames toimuvad ka Eesti meistrivõistlused, kus sel korral küll meie olümpiasportlased kaasa ei löö. Tiidrek Nurme jätkab maailmameistrivõistlusteks valmistumist, samuti Doha MMile minev Roman Fosti paneb end proovile poolmaratonis. 21.1 pikkune distants saab alguse kell 10.15.