Jäähoki

Ükski Eesti jäähokiklubi ei nõustunud Balti liigas mängima! 

Toimetas Deivil Tserp, 9. september 2019, 13:21
Koondise tasemel on Eesti jäähoki rahvusvahelisel areenil olnud alati esindatud.Foto: Erki Pärnaku
Algse plaani järgi pidi 2019/2020 hooajast startima Balti jäähokiliiga, kus mängivad kaks klubi Eestist, neli Lätist ja kaks Leedust. Ometi ühisliiga veel ei alusta.

"Peamise põhjusena tuleb välja tuua Coolbet hokiliiga klubide valmisolematust veel liigaga liituda. Tänase seisuga ei andnud nõusolekut ükski Eesti klubi ja Leedust nõustus osalema üks klubi. Arvestades kokkulepitud liiga formaati, see organiseerivaid osapooli ei rahuldaks. Tulevikus loodame meie klubidega koostöös jõuda sinnamaani, et klubid tunneksid end kindlana liitumaks Balti hokiliigaga ning tuua kodupublikuni rohkem rahvusvahelisi ja kõrgetasemelisi hokimänge," kommenteeris Eesti hoki tegevjuht Rainer Komi.

Olenemata ühise Balti jäähokiliiga ärajäämisest peetakse novembris Tallinnas aastaid toimunud Balti riikide jäähokiturniir, mille korraldamise idee taga oli nii kolme riigi koostöö tihendamine kui hiljem ka ühise Balti riikide klubide turniiri loomine. Sel aastal toimub Turkish Airlines Baltic Challenge Cup 7.-10. novembrini Tondiraba jäähallis.

"Liiga loomise ideest lõpuni loobutud siiski ei ole, sest selles nähakse Balti regioonis suurt potentsiaali. Tulenevalt tekkinud olukorrast on idanema pandud idee mängida algaval hooajal siiski läbi paaripäevane turniir klubidele, et esimene koosmängimise kogemus kätte saada. Hoiame hokisõpru kindlasti arengutega kursis," lisas Komi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee