Jalgpall

GALERII | Eesti võitles kuis jaksas, kuid Holland võttis kindla võidu (42)

Mart Treial, 9. september 2019 23:36
Eesti - Holland.Foto: Erki Pärnaku
Eesti jalgpallikoondis jätkas EM-valiksarja Tallinnas 0:4 kaotusega Hollandi koondisele.

Mänguskoori avas 17. minutil Ryan Babel, kes suunas vasakkaitsja Daley Blindi tsenderduse ühe puutega Sergei Lepmetsa selja taha. Jube lihtne nägi välja. Sama mees duubeldas külaliste eduseisu 48. minutil.

Memphis Depay lasi paremalt tsenderduse kasti. Joonas Tamm hindas palli lendu valesti, mis lubas tema ja paremkaitsja Taijo Teniste vahele platseerunud Babelil peaga vabalt palli Lepmetsa taha lüüa. Kolmanda palli lõi Lepmetsa võrku 76. minutil Depay.

Ta võttis pika söödu 17 meetri peal osavalt maha, tegi kerge pausi, millega vabastas end Ragnar Klavanist ja lõi sisuliselt koha pealt vasakuga tagumisse nurka. Kahjuks tuli 86. minutil ka neljas. Depay tsenderdas karistuslöögist, Georginio Wijnaldum kerkis meie trahvikasti keskel kõige kõrgemale ja lõi palli läbi Lepmetsa sisse.

Eesti sooritas 90 minuti jooksul ühe pealelöögi, kui vasakäär Henrik Ojamaa andis 78. minutil terava nurga alt tuld, Jasper Cillessen tõrjus värava ette, kuid Erik Sorga oli napilt valesse kohta spurtinud ega saanud jätkupallile jaole. Staadion ohkas.

Positiivne oli see, et eestlaste enesekindlus väikse maa-ala peal surve all söötu lükata, palli hoida ja vajadusel isegi triblada, oli võrreldes Mainzi õuduste õhtuga täiesti teisel, palju paremal tasemel. 

Kuigi võitjas ei tekkinud avavärava järel kordagi kahtlust, siis võitluse ja enesekindluse taha ei jäänud eestlastel täna midagi. Mängu otsustas ära puhas tasemevahe.

Täpsemalt saab mängu kohta allolevast blogist.

Standings provided by Sofascore LiveScore
23:35

Kõik! 0:4 kaotus, aga olgem ausad, mängupilt oli kordades rõõmsam kui juunikuus Mainzis. Võitluse ja enesekindluse taha ei jäänud täna midagi, mängu otsustas ära puhas tasemevahe.

23:29

87. min. Eesti viimane vahetus: Ainsalu välja, Artjom Dmitrijev sisse.

23:28

86. min. Neljas! Depay tsenderdas karistuslöögist, Wijnaldum kerkis kõige kõrgemale ja lõi palli peaga läbi Lepmetsa sisse.

23:25

Too lüke tähendab seda, et Sorga liikus vasakule äärele Ojamaa kohale ning Sappinen võttis tipus sisse Sorga positsiooni.

23:25

84. min. Mõlemad meeskonnad vahetavad: Babel välja, Kevin Strootman sisse. Ojamaa välja, Rauno Sappinen sisse.

23:23

78. min. Eesti tegi kohtumise esimese pealelöögi. Ojamaa andis terava nurga alt tuld, Cillessen tõrjus värava ette, kuid Sorga oli napilt valesse kohta spurtinud ega saanud jätkupallile jaole. Staadion ohkas.

23:21

Tänast kohtumist jälgib Lillekülas 11 006 inimest, mis on ühtlasi Eesti koondise kodumängu rekord siin staadionil.

23:18

76. min. Holland lööb kolmanda! Memphis Depay võtab pika palli 17 meetri peal osavalt maha, teeb kerge pausi, millega vabastab end Klavanist ja lööb vasakuga tagumisse nurka. 

23:12

72. min. Hollandi teine vahetus: Frenkie de Jong välja, Luuk de Jong sisse.

23:07

66. min. Tundub, et Eesti on esimese ehmatuse ja surve üle elanud ning sai ise ka vahepeal palli lükata. Meie mehed on jätkuvalt jäänud truuks lühikestele söötudele.

23:03

62. min. Hollandi esimene vahetus: Malen välja, Steven Berghuis (Feyenoord) sisse.

23:01

60. min. Esimene vahetus: Zenjov välja, Frank Liivak sisse.

23:00

59. min. Pröpper annab kaugelt tuld, Lepmets rusikatega ees. Õnneks läks löök otse keskele, aga ohumärke on teise poolaja alguses kõvasti. Holland on vist ühe käigu juurde pannud.

22:57
Mart Treial

56. min. Hollandi kolmas polnud kaugel. Van Dijk lubat nurgalöögist IHUÜKSINDA peaga löögile, kuid meie õnneks suunas Liverpooli mees palli valele poole posti.

22:50

48. min. Ai, kui kehv poolaja algus! Depay lasi paremalt tsenderduse kasti. Tamm hindas palli lendu valesti, mis lubas tema ja Teniste vahele platseerunud Babelil peaga vabalt palli Lepmetsa taha lüüa. 0:2.

22:45

Teine poolaeg algas! Vahetusi ei toimunud.

22:37

Kuigi Eesti ehitas nii mõnegi lubava rünnaku, ei pääsenud meie mehed avapoolajal kordagi löögile. Hollandil on kirjas 10 üritust, millest kolm suutsid eestlased blokeerida ning neli lendasid raamide vahele. 

Pallivaldamise numbrid on muidugi nukrad: 28% – 72% Hollandile. Eesti söödutäpsus on 76%, vastastel 92%.

22:33

Vaheaeg! Holland võitis avapoolaja 1:0. On ilmselge, et oranžides särkides võistkond on platsil parem, kuid eestlased on siiani teinud väga sitke ja enesekindla partii. Teatud kvaliteeti vastu lihtsalt pole midagi teha. See, kuidas Holland palli liigutab, vajutab kohati ikka suu lahti. Tipptase!

22:29

44. min. Depay 17 meetrilt, Lepmets pareerib.

22:28

Eesti rõhub rünnakutel selgelt lühikestele söötudele jalga, mitte tsoonidesse, ning üritab läbi murda äärtelt Zenjovi ja Ojamaa kaudu.

22:26
Eesti - Holland. (Erki Pärnaku)
22:24

39. min. Babel vajutas kaugelt, Lepmets tõi alt nurgast ära.

22:20

33. min. Eesti hoiab liinide vahed vertikaalselt võimalikult kompaktsed, et minimeerida hollandlaste ruumi. Ja kui paremkaitsja Veltman lubab, siis proovib olla 4-5-1 asetuses.

Vastaste selge plaan on tekitada mingis väljaku osas, enamasti äärtel, väiksel maa-alal ülekaal ja mängida end seeläbi lühikeste söötudega vabaks. 29. minutil õnnestus see paremalt nii ohtlikult, et Sergei Lepmets pidi efektse hüppega Wijnaldumi pealöögi posti kõrvalt püüdma.

22:11

Eestlaste enesekindlus väikse maa-ala peal surve all söötu lükata, palli hoida ja vajadusel isegi triblada on võrreldes Mainzi õuduste õhtuga täiesti teisel, palju paremal tasemel. Seda on tore vaadata. Eriti, kui see õnnestub kah. Nood väikesed hingetõmbehetked on meeskonnale üliolulised, sest suurem osa ajast tuleb niikuinii pallita rügada. See on koht, kus Karel Voolaidi käekiri torkab eredalt silma.

22:03
Mart Treial

17. min. Holland asub kohtumist 1:0 juhtima. Blind tsenderdas palli vasakult kasti, kust Babel lükkas ühe puutega palli võrku. Jube lihtne nägi välja.

22:00

Tähelepanekud esimesest 15 minutist:

* Sorga on üksi ees pressingus, teised pigem alustavad keskjoonelt. Asetus on tihtipeale 5-4-1, sest Ojamaa peab paremkaitsja Veltmaniga kaasas olema ja too on nii kõrgel, et Ojamaa on sunnitud vasakkaitsjaks langema.

* Zenjov ja Ojamaa teevad kohati pressinguspurte üle keskjoone.

* Eestlased ei peksa palli võites seda umbes ette, vaid on saanud selged juhised proovida lühikesega surve alt välja tulla ja palli natukenegi hoida, kui vähegi võimalik. Kohati on see õnnestunud ja Eesti on paar rünnakupoegagi juba saanud.

* Tipuründaja Depay käib kohati palli küsimas lausa alumise poolkaitsja koha peal, nii et ründajate positsioonid on tõepoolest väga loomingulised.

* Tamm ja Klavan liiguvad ette küljeaudi korral. 11. minutil saigi Klavan  peaga jätkata, pall oli hetkeks kastis lahti, aga lõpuks löögile keegi ei saanud.

* Holland käib pallikaotuse korral maksimaalselt kõrgelt peale, aga mitte meeletult agressiivselt.

21:49

3. min. Esimene ohtlik moment, keskkaitsja van Dijk vajutas 30-35 meetri pealt, kuid napilt postist mööda.

21:45

Läks! Memphis Depay pani palli mängu.

21:29

Kui vaadata, mis klubidesse Hollandi algrivistus kuulub, avaneb järgmine pilt: Amsterdami Ajax; Ajax, Juventus, Liverpool, Ajax; Barcelona, Liverpool, Brighton; Galatasaray, Lyon, PSV.

21:24

Arvestades, kuidas Konstantin Vassiljev varumeestega sooja tegi, siis ei saa üldse välistada, et maestro sekkub teisel poolajal vahetusest. Muidugi juhul, kui teda on skoorist johtuvalt mõistlik ja vajalik platsile saata.

21:20

21:19

Üks EM-valikmäng on täna õhtul juba lõppenud. Aserbaidžaan ja Horvaatia mängisid Bakuus 1:1 viiki.

21:18

21:16

Holland saadab vastu sellised mehed. Tummine sats, midagi pole öelda...

20:08

Tere kaunist esmaspäeva õhtut, head jalgpallisõbrad! Karel Voolaid saadab Hollandi ässade vastu platsile need 11 meest.

Paberil on taas asetuseks 4-3-3, aga kaheldav, et see platsil nii välja näeb. Võrreldes Valgevene mänguga on koossseisus kaks muudatust: vigastatud Konstantin Vassiljevit asendab tema 23aastane meeskonnakaaslane Mihkel Ainsalu, kelle jaoks on see neljas mäng A-koondises, kuid esimene valiksarjas.

Vasakkaitses alustab Artur Pika asemel täna Ken Kallaste. Tõenäoliselt on see seotud sellega, et Holland armastab paremalt äärelt rünnata ning Kallaste töövõime on suur ning jalad värskemad kui Pikal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee