9. september 2019, 21:26

Maailma parima mängija väravast horvaatidele võiduks ei piisanud

Täna jätkuvad Euroopa meistrivõistluste valiksarja mängud. Hiljuti lõppenud mängus pidi Aserbaidžaani vastu 1:1 viigiga leppima mullune MMi finalist Horvaatia.

Balkani poolsaare riigi viis juba 11. minutil ette talvel maailma parimaks jalgpalluriks valitud Luka Modric, kes realiseeris 11 meetri karistuslöögi. Penalti oli eelnevalt põhjustanud Anton Krivotsjuk, kes mängis trahvikastis käega.

Vaatamata täielikule domineerimisele - palli valdasid horvaadid 63% ajast, pealelöögid 21:8 - ei suudetud edu suurendada ning nii püsisid vastased pidevalt ohtlikus kauguses. 72. minutil avaneski Aserbaidžaanil suurepärane võimalus, kui kümne meetri pealt pääses löögile Takim Khalilzade. Rohkemat polnudki vaja, mees ei eksinud ning viik sai jalule seatud.

Vaatamata kahele kaotsiläinud punktile hoiab Horvaatia E-grupis kümne punktiga esikohta. Neist võib aga mööduda ühe mängu vähem pidanud Ungari, kes kohtub täna õhtul Slovakkiaga.