Argentina (valges) sepistas Serbia alistamisega MMil üllatuse.Foto: AFP/Scanpix
Korvpalli MM 2019
10. september 2019, 16:04

ÜLLATUS! Serbia MM lõppes veerandfinaalis (1)

Korvpalli maailmameistrivõistluste esimene poolfinalist on Argentina, kes murdis veerandfinaalis tulemusega 97:87 (54:49) maha üheks tiitlisoosikuks peetud Serbia.

Viimast veerandit ühepunktilises eduseisus alustanud argentiinlased tegid serblastega sotid selgeks viimase kuue minutiga. Veel 5.49 enne lõpusireeni juhtis Argentina vaid 76:73, kuid rebis minutiga vahe 82:73 peale ega lasknud Serbiat enam kuuest punktist lähemale.

Võitjate rünnakut vedasid Luis Scola (20 p), Facundo Campazzo (18 p) ja Patricio Garino (15 p). Tagamängija Campazzo jagas lisaks ka 12 korvisöötu.

Serblaste suurimad korvikütid olid Bogdan Bogdanovic 21, Nemanja Bjelica 18 ja Nikola Jokic 16 punktiga. Jokic võttis ka 10 lauapalli ja jagas viis korvisöötu.

Meeskondlik statistika (kliki pildil; Argentina on helesinine):

Argentinat ootab poolfinaalis homme toimuva mängu USA - Prantsusmaa võitja.

Päeva teises veerandfinaalis alistas Hispaania tulemusega 90:78 (46:41) Poola meeskonna.

Kui välja arvata kohtumise paar esimest minutit, omas Hispaania stabiilselt eduseisu ning kasvatas seda iga veerandiga tasapisi. Poola jõudis küll 5.42 enne lõppu nelja punkti kaugusele (72:76), kuid Hispaania vastas sellele 11:0 spurdiga, mis otsustas võitja.

Hispaania punktid ja mänguaeg jagunesid küllalt ühtlaselt. Keegi ei viibinud platsil üle 30 minuti. Resultatiivseim oli Ricky Rubio 19 punktiga. Willy Hernangomez Geuer lisas 18, Rudy Fernandez 16, Juancho Hernangomez 14 ja Marc Gasol 10 punkti. Poola edukaim korvikütt oli kodustatud ameeriklane A. J. Slaughter 19 punktiga.