Anna Tšitšerova 2015. aastal Pekingis MMil.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Mart Treial 10. september 2019 19:23
Rahvusvaheline kergejõustikuliit (IAAF) lükkas tagasi 18 Venemaa sportlase avalduse pääsemaks Doha MMile neutraalse lipu all. Teiste seas said korvi olümpiavõitjad Anna Tšitšerova ja Jelena Lašmanova, teatab portaal Insidethegames.biz.

Vene kergejõustiklased saavad jätkuvalt rahvusvahelisel areenil võistelda vaid neutraalse lipu all (ANA), sest IAAF pole meie idanaabreid dopinguprobleemide tõttu tagasi oma rüppe võtnud. ANA staatuse saavad sportlased vaid siis, kui vastavad rangetele nõuetele, sealhulgas peavad nad andma regulaarselt dopinguproove väljaspool Vene süsteemi.

Nii kõrgushüppaja Tšitšerova kui ka käija Lašmanova võitsid kulla 2012. aasta Londoni OMil, kuid on karjääri jooksul jäänud vahele keelatud ainete tarvitamisega.

Jelena Lašmanova 2013. aastal Moskvas MMi kuldmedaliga. Foto: Reuters/Scanpix

37aastane Tšitšerova jäi tagantjärele vahele anaboolse steroidi (turinabool) tarvitamisega, kui Rahvusvaheline Olümpiakomitee testis uuest 2008. aasta Pekingi OMi proove. Armeenias sündinud atleet jäi seetõttu ilma olümpiapronksist ja 2009. aasta MMi hõbemedalist. Londoni kuld ja 2011. aasta MMi kuld on tal jätkuvalt alles.

27aastane Lašmanova jäi keelatud hormoonidega vahele aastal 2014 ja sai samuti kaheaastase võistluskeelu, kuid ei kaotanud Londoni olümpiakulda ega 2013. aasta MMi kulda. Kusjuures Londoni kull võitis ta seetõttu, et tema koondisekaaslane Olga Kaniskina põrus dopinguproovis.

Kokku on IAAF lükanud sel aastal tagasi 58 Vene kergejõustiklase avalduse, kuid rahuldanud 128 oma.