Vormel 1

Prantsusmaa ajaleht: Michael Schumacher on teadvusel (8)

Ohtuleht.ee, 11. september 2019, 14:37
Georges Pompidou nimeline haigla.Foto: Reuters/Scanpix
Seitsmekordse vormel 1 maailmameistri Michael Schumacheri tervislikku seisundit katab endiselt saladuseloor. Hiljuti viidi 2013. aasta detsembris mäesuusatades tõsiselt pead vigastanud vormelilegend Šveitsist üle Pariisi. 

Schumacheri ülisalajane ravi jätkub praegu Georges Pompidou nimelises haiglas. Le Parisieni ajakirjanike väitel toodi sakslane esmaspäeval Pariisi kinnise kanderaamiga ning teda saatis kümnepealine seltskond. 

Täna vahendas sama väljaanne ühe haigla noore naistöötaja sõnu: "Jah, ta on minu hoole all. Võin teile kinnitada, et ta on teadvusel."

Schumacher paigutati Pariisi haigla kardiokirurgia osakonda, kus tema eest vastutab 69aastane südamekirurg Philippe Menasche. 

Neli aastat tagasi oli Menasche see, kel õnnestus esimesena maailmas edukalt südame tüvirakke siirdada, ning ajakirjanike sõnul on südamerakkude ravi ka põhjus, miks Schumacher sinna toodi. Professor sel teemal kommentaare ei jaganud, viidates diskreetsusele patsiendi suhtes. 

Tegemist pole esimese korraga, kui Schumacher viibib Georges Pompidou nimelises haiglas. Mullu külastas sakslane asutust kahel korral. Pärast kevadel toimunud arstlikku ülevaatust sooviti protseduuridega alustada juulis, kuid ootamatud terviseprobleemid lükkasid ravi edasi tänavu septembrisse. 

Ajakirjanike sõnul hoitakse Schumacheriga seotud informatsiooni sama kiivalt kui riigisaladust: saabutakse salaja helikopteriga, kasutatakse valenimesid, rohkete eraarstidega. 

Tänavu jaanuaris 50aastaseks saanud Schumacheri tervis on olnud suure tähelepanu all alates 2013. aasta lõpust, kui ta sai suusaõnnetuses raskeid peavigastusi. Käesoleva aasta lõpus ilmub mehest dokumentaalfilm, kus osaleb ka tema pere. Ehk annab linateos Schumacheri seisundi kohta uut teavet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee