Auto-Moto uudised

VAHVA! Edukad Eesti rallimehed ronivad autoredelil ülespoole, Märtin andis õpetussõnu 

Toimetas Henry Lääne, 12. september 2019 08:18
Roland Poom.Foto: Robin Roots
Kui oktoobri esimesel nädalavahetusel on rallisõitjad Roland Poom – Ken Järveoja Walesi teedel heitlemas tänavuse Junior WRC MM-tiitli ja parima uustulnuka auhinna eest, siis vaid viis päeva hiljem teevad mehed Saaremaa rallil elu esimese stardi R5-autoga.

Hooaja viimaseks Eesti meistrivõistluste etapiks vahetavad mehed oma tavapärase esiveolise Ford Fiesta R2T neljaveolise Ford Fiesta R5 vastu, mille valmistab ette MM-Motorsport meeskond.

Tänaseks on Poom ja Järveoja Lõuna-Eesti teedel läbinud ka esimesed testikilomeetrid ning saanud tuttavaks nii auto kui ka meeskonnaga. Lisaks Järveojale istus testidel Poomi kõrval ka MM-Motorsport meeskonna juht Markko Märtin, kes noorele kolleegile õpetussõnu jagas.

"Juba mõnda aega on olnud idee proovida kiiremat R5-autot. Õnneks oli MM-Motorspordil meile auto pakkuda ning tegime omaltpoolt vajalikud tegevused, et see idee teoks saaks. Olen tänaseks selle autoga läbinud 70 testikilomeetrit ning saanud Markko Märtinilt õpetussõnu, mida teisiti teha. Kindlasti saab see olema suur väljakutse, kuid tuleviku silmas pidades tuleb see samm ükskord nagunii teha ja miks mitte siis juba selle aasta Eesti meistrivõistluste viimasel etapil," ütles Poom pressiteate vahendusel.

Järveoja lisas omalt poolt: "Neljaveolises autos on minu jaoks mõnusam ja ka lihtsam kaarti lugeda. Loodan, et neid starte hakkab rohkem olema, sest esiveolises autos olen oma karjääri jooksul üsna palju saanud kaarti lugeda. Saaremaa on keeruline ralli, eriti kui ilmastikuolud vingerpussi mängivad. Roland vajab veel küll harjumist, kuid usun, et kui saame legendi ilusti paika ja sõidame targalt, siis on ka lõpptulemus hea.“

Poom ja Järveoja on tänavusel JWRC-hooajal osalenud kolmel rallil ning teeninud kaks poodiumikohta – Rootsis oldi teised, Soomes kolmandad. Klassi üldarvestuses on nad neljandad. Parima uustulnuka auhind tooks duole 15 000 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee