Ajalooliselt kehva tulemuse teinud ameeriklased.Foto: Reuters/Scanpix
Korvpalli MM 2019
12. september 2019, 18:05

HÄVING! USA korvpallikoondis lõpetab MMi ajaloo halvima tulemusega (2)

Hiinas toimuval korvpalli MMil nägi teist päeva järjest ajaloolisi kaadreid: kui eile kaotas USA koondis veerandfinaalis 79:89 Prantsusmaale, siis täna jäädi kohamängus 89:94 alla Serbiale.

USA mängib nüüd MMil seitsmendale kohale, mis tähendab, et igal juhul lõpetavad nad maailmameistrivõistlused kõigi aegade halvima tulemusega. USA senise korvpalliajaloo kõige kehvem MM-turniir toimus 2002. aastal, kui lõpetati kuuendana. Kaks korda on oldud viiendad (aastatel 1970 ja 1978), kaks korda neljandad (1963 ja 1967), ülejäänud turniiridel on ameeriklased kaela saanud medali.

Tänane matš algas tõelise tulevärgiga, sest Serbia võitis avaveerandi koguni 32:7. Teine veerand võttis aga vastupidise stsenaariumi: USA jäi peale 33:12. Kokkuvõttes mindi poolajapausile üsna võrdses seisus ning nõnda jätkati lõpuni. Tõsi, viimase veerandi keskpaigas tundus, et Serbia võit on üsna kindel, kuid lõpuks lubati USA ikkagi lähemale ning lõpp kujunes peaaegu põnevaks.

Bogdan Bogdanovic viskas Serbia kasuks 28 punkti, Vladimir Lucic panustas 15 silmaga. USA parim oli täna Harrison Barnes 22 punktiga, Kemba Walker lisas 18.

Serbia läheb viienda koha matšis vastamisi Tšehhiga, kes sai 94:84 jagu Poolast. USA madistab omakorda poolakatega MMi seitsmendale kohale.

Homsetes poolfinaalides kohtuvad Argentina - Prantsusmaa ning Hispaania - Austraalia.