Derrick White Poola vastu viskel.Foto: Reuters/Scanpix
Korvpalli MM 2019
14. september 2019, 12:54

KORVPALLI MM | USA lõpetas aegade halvima turniiri võiduga

Suurimate staarideta MMile läinud USA korvpallikoondis alistas 7.-8. koha mängus tulemusega 87:74 (47:30) Poola meeskonna.

Ometi ei päästa see ameeriklasi negatiivse ajaloo tegemisest – 7. koht tähistab USA korvpallurite aegade halvimat lõppresultaati.

USA varasema korvpalliajaloo kõige kehvem MM-turniir toimus 2002. aastal, kui lõpetati kuuendana. Kaks korda on oldud viiendad (aastatel 1970 ja 1978) ja kaks korda neljandad (1963 ja 1967). Ülejäänud turniiridel on ameeriklased kaela saanud medali.

Kuigi USA võitis Poola vastu avapoolaja 17 punktiga, läks teisel poolajal veel natukene mänguks, sest poolakad kahandasid vahe enne viimast kümmet minutit kaheksale punktile. Tõsi, neljandat perioodi kontrollis taas USA, kes ei lubanud vastast kordagi seitsmest punktist lähemale.

Donovan Mitchell viskas USA kasuks 16 punkti. Joe Harris lisas 14, Khris Middleton 13 ja Derrick White 12 silma. Mitchell jagas lisaks ka kümme ning White seitse korvisöötu. Poola parim korvikütt oli Mateusz Ponitka 18 punktiga.