Korvpalli MM 2019

KORVPALLI MM | Serbia leppis turniiril viienda kohaga, peatreener pani pärast mängu ameti maha 

Toimetas Mihkel Talivee, 14. september 2019, 19:21
Bogdan Bogdanovic.Foto: Reuters/Scanpix
Hiinas toimuval korvpalli MMi eelviimasel päeval peeti täna kohamängud. Esimeses kohtumises võitles USA Poola vastu välja turniiri seitsmenda positsiooni. Äsja lõppenud teises lahingus pani lõpuks oma paremuse maksma Serbia, kes alistas Tšehhi 90:81 ning tuli kokkuvõttes viiendaks.

Viigiliselt 20:20 lõppenud avaveerandi järel rebisid ette tšehhid, kes olid poolajapausile minnes teinud sisse üheksapunktilise vahe. Enne viimast kümmet minutit oli aga kolmanda neljandiku koguni 28:12 võitnud Serbia ees 69:62. Lõpus Tšehhile võimalust ei jäetudki. 5:43 enne lõppu tabas Bogdan Bogdanovic kolmese ning vahe kärises juba 18punktiliseks. Enne lõpuvilet eduseis küll vähenes, kuid ohtlikku lähedusse vastaseid ei lastud.

Tšehhidele tõi 16 punkti Patrick Auda, Martin Peterka lisas 14 silma. Tegemist oli võistkonna ajaloo edukaima turniiriga: varem polnud nad isegi veerandfinaali jõudnud.

Pärast mängu andis serblaste peatreener Aleksandar Djordevic teada, et lahkub koondise peatreeneritoolilt. "Jah, see on tõsi. Ma lahkun. Oleksin seda teinud ka siis, kui me oleks oma eesmärgid saavutanud. Langetasin selle otsuse juba enne suve," sõnas Djordevic Serbia meediale.

Peatreenerina jätkab ta Bologna Virtuses, kuhu ta nimetati ametisse selle aasta 11. märtsil. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee