Võrkpall

ÕL HOLLANDIS | Robert Täht: kaelani s*tas olles ei tohi pead norgu lasta 

Karl Juhkami, Rotterdam, 14. september 2019 22:39
Robert Täht.Foto: Martin Ahven
Eesti võrkpallikoondis kaotas EMi alagrupiturniiri teises voorus mõnevõrra üllatuslikult Montenegrole 0:3. 

Eesti parimana 14 punkti toonud Robert Täht jalutas esialgu ajakirjanike eest vihasena ja sõnagi lausumata läbi, kuid naasis kümmekond minutit hiljem kirjatsurade ette, et rahunenuna veidi kommentaare jagada. 

Mille taha tänane kohtumine jäi?

Kui eile Poola vastu kõneleti kohati Eesti koondise läbi aegade parimast esitusest, siis kas tänane oli skaala teine ots?

Ei tasu võrrelda võrreldamatut. Fakt on see, et mängisime täna väga alla võimete mängu. Kõige rohkem on kahju fännidest, kes siia kohale tulnud, ning ka kodus telerite ees olevatest poolehoidjatest, kes meile südamest kaasa elavad. Et pole suutnud neile veel häid emotsioone pakkuda. See suvi on senini sellise taktikepi all kulgenud, et oleme olnud oodatust kehvemad. Aga ütlen veelkord, et see turniir ei ole läbi.

Sisimas usun täielikult, et saame siit veel edasi. Vahet pole kuidas. Peaasi, et edasi saame, siis vaatame edasi. Kui oledki kaelani s*tas, siis ei tohi pead norgu lasta ja tuleb edasi võidelda. Meil on kolm mängu ees, läheme täiega peale ja vaatame, mis saab. 

Kas vastane üllatas täna millegagi?

Ei. Kõik jäi meie enda pähe kinni. Jah, see võib kõlada üleolevat, kuna vastane on ennast EMil ikkagi võidelnud ja neil on kvaliteetseid mehi. Nende võistkonna liidrid täna ka õnnestusid. Meie meeskond ei õnnestunud ja nii lihtne see ongi. 

Kui kõik oli meie endi peades kinni, siis kas pingilt ka mingit abi selles osas tuli?

See on see tiimivibe (tiimihing – K.J.). Kõik proovivad kuidagi toetada teisi, aga kui sa ühist hingamist ei leia, siis on keeruline ja igaüks on tegelikult omas nurgas. Kuigi näha on, et kõik proovivad: alguses rahustavad, siis natukene kurjemalt ja kuidagi otsitakse... aga täna ei leidnudki seda lõpuni üles. Tervel võistkonnal oli ühtlane kramp sees. 

Kas eilne kohtumine Poolaga mõjutas kuidagi tänast?

Ei. Täna oli täiesti uus päev, täiesti uus vastane, täiesti uued mõtted, täiesti uued kohustused, täiesti teistsugune pinge. Eilne mäng ei mõjutanud seda. Poola vastu saime selle hea emotsiooni, mille laineharjal oleks võinud täna peale minna, aga kohe kui asjad ei õnnestunud, siis langesime. 

Kuidas täna und leida?

Tuleb leida kuidagi, Melatoniin sisse ja läheb tuttu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee