Korvpalli MM 2019

Suur korvpallisõda ei näita vaibumise märke, ehkki MMi valguses on muudatusi vaja 

Henry Lääne, 16. september 2019, 22:14
SUUR NIMI: Vanematele korvpallisõpradele on Jonas Kazlauskas tuttav mängijana Vilniuse Statybast. 1994. aastal alustas ta treenerikarjääri, kuid püsib eelmisest aastast koduklubi või koondiseta.Foto: Scanpix/AFP

Hiinas mängitud korvpalli-MM kujunes küll sportlikult põnevaks, kuid rahvusvaheline alaliit FIBA sai kriitikahoope vasakult ja paremalt. Paljuski on spordisõpradel õigus katuseorganisatsiooni arvustada, kuid õnneks pole raske näha olukorda parandavaid samme. Kas neid ka astutakse, on muidugi omaette ooper.

Leedu portaal 15min.lt võttis suurturniiri ajal nööbist kinni Jonas Kazlauskasel, 64aastasel korvpallikorüfeel, kes on treeneritööd teinud üle 20 aasta ning tüürinud rahvusvahelistel võistlustel medalile nii kodumaa, Hiina kui ka Kreeka. Kirkaid autasusid on ta teeninud ka klubimängus. MMi ajal pidid kriitikalaviini eest kõige hoolsamalt põiklema vilemehed. Kohtunikud tegid mitmeid märkimisväärseid vigu ning kohati veeres halbade sõnade lumepall nii suureks, et oleks lömastanud ka Kalevipoja. Tõsi, kui tihti oli kriitika õigustatud, siis vahepeal tundus arvustamine ületavat mõistlikkuse piire. 

Pealegi ei otsustanud kohtunike partiid lõplikult ühegi kohtumise saatust. Me ei tea, kas Leedu oleks võitnud tulise vahegrupimängu Prantsusmaa vastu, kui Rudy Gobert poleks palli määrustevastaselt rõnga kohalt minema löönud. Andrew Bogutil võis küll kahele lisaajale läinud poolfinaalis Hispaania vastu vilepuhujate peale närv süsimustaks minna, aga Patty Millsil oli normaalaja lõpus suurepärane võimalus Austraalia võidule tüürida, ent tagamees eksis vabaviskel. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. september 2019, 16:59
KORVPALLI MM | Üllataja Argentina nokauti löönud Hispaania krooniti maailmameistriks
15. september 2019, 13:14
Korvpalli MM | Pronksi said kaela põnevusmängu võitnud prantslased
14. september 2019, 19:21
KORVPALLI MM | Serbia leppis turniiril viienda kohaga, peatreener pani pärast mängu ameti maha
14. september 2019, 12:54
KORVPALLI MM | USA lõpetas aegade halvima turniiri võiduga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee