Ujumine

SUUR VÕIMALUS! Ujumise uus ajastu algab eestlase osavõtul 

Ohtuleht.ee, 18. september 2019 13:31
Kregor Zirk.Foto: Eesti Ujumisliit
Oktoobris saab alguse ISL ehk International Swimming League (Rahvusvaheline ujumisliiga), mida on kutsutud ka ujumise uue ajastu alguseks. Tegemist on tiimidevahelise võistlusega, millel on kolm etappi ning finaalujumine. Põnevaks teeb võistluse asjaolu, et mõõduvõtt toimub tiimide vahel, mitte individuaalsel tasandil, ning võistlustules on üle maailma vaid kaheksa tiimi – neli USAst ja neli Euroopast. 

Kregor Zirk, kes esimese ja hetkel ainukese Eesti ujujana võistlustel osaleb, esindab ujumisklubi Energy Standard. „ISLi näol on tegemist tõeliselt suure sammuga ujumisringkonnas. Kui muidu on ujumine individuaalne spordiala, siis ISLi formaat seisneb tiimide vahelises heitluses, kus iga ujuja toob võistkonnale punkte,“ räägib Zirk pressiteate vahendusel. „Ujumises on hetkel huvitavad ajad ja aina rohkem otsitakse uut väljundit, et spordiala ka pealtvaatajate jaoks põnevamaks muuta.“ Ta usub, et ISL toob ujumisele juurde nii rohkem fänne, meedia tähelepanu kui ka sponsoreid.

Samal teemal

„ISL võib muuta ujumist kui spordiala pikas plaanis väga palju ja seda positiivses võtmes,“ usub Zirk, kes ujub ISLil 100 m liblikat, 200 m liblikat ning ka mõned teateujumised. „Eesti ujumine saab kindlasti sellest formaadist eeskuju võtta ja loodetavasti ka tulevikus midagi sarnast luua. Eesti tippujujate jaoks tähendab ISL võimalust alustada profikarjääri ja hakata teenima palka,“ räägib Zirk.

ISLi jaoks loodi kaheksa tiimi, kellest neli on USA ja neli Euroopa tiimid. „Iga tiim koosneb liidritest ja treeneritest, kes panevad kokku grupi maailma parimatest ujujatest,“ räägib Zirk. „Ma arvan, et kui ujuja ja klubi saavad ISList osa võtta, siis see tähendab tõesti väga palju, sest sinna pääsevad ainult maailma parimad.“ Ühes tiimis on 12 mees- ja naisujujat, mis näitab, et tegemist on tõesti kõrgetasemelise võistlusega.

ISL on sõlminud Eurospordiga kaheaastase lepingu, seega on fännidel võimalik võistlusele ka teleri vahendusel kaasa elada.

Energy Standard osaleb järgnevatel ISLi etappidel:

  • 5.-6. oktoobril Indianapolis
  • 12.-13. oktoobril Napolis
  • 23.-24. novembril Londonis

Finaal toimub Las Vegase pop-up ujulas 20-21. detsembrini.

Samal teemal

16.08.2019
FÄNN: tippujuja Kregor Zirk reisis Türgis viis tundi, et näha Ott Tänaku kihutamist
01.07.2019
Daniel Zaitsev tegi karistuseks 1000 hüpet: „Dima karm kool on mulle kasuks tulnud!“
28.06.2019
Deivil Tserp | Eesti spordi kaks erinevat edulugu
25.06.2019
Martin Allikvee: olümpial võin isegi esikümnesse jõuda!