Rahvusvahelise Autoliidu president Jean Todt käis mullu ka Turbas, kus osales MOMU avamisel. Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Kaarel Täll 18. september 2019 14:31
Järgmise hooaja ralli MM-sarja kalender on endiselt lahtine. Rahvusvahelise Autoliidu ehk FIA presidendi Jean Todti sõnul näitab viivitus kaudselt ala populaarsuse kasvu.

FIAs rallispordi eest vastutav Yves Matton vihjas, et suure tõenäosusega avaldatakse rallikalender pärast 4. oktoobril Kölnis toimuvat kohtumist. Spekulatsioone on erinevaid, kuid ajakiri Autosport toob viimasele luureinfole tuginedes välja, et aastal 2020. sõidetakse MM-sarjas ilmselt Monte Carlos, Rootsis, Mehhikos, Argentinas, Tšiilis, Portugalis, Sardiinias, Keenias, Saksamaal, Soomes, Uus-Meremaal, Türgis, Suurbritannias ja Jaapanis.

Keenia, Uus-Meremaa ja Jaapan puksiks sel juhul välja Korsika, Kataloonia ja Austraalia.

Miks on aga olukord selline, et septembri lõpus ei saa rääkida ametlikust 2020. aasta kalendrist? „Mingis mõttes on selle probleemi olemasolu meile hea,“ ütles Todt. „Tahtsime kalendris hoida 14 rallit ja soovijaid oli rohkem. Seega peame tegema pikaajalise strateegia, et kavas oleks just 14 parimat rallit. See võtab aega, et asja erinevate inimestega arutada. Saan siiski öelda, et oleme strateegialäbirääkimistega viimases faasis. Kokkuvõttes näitab praegune olukord, et huvi rallide korraldamise vastu on paljudel promootoritel ja riikidel.“

Keenia ja Jaapani võistlused peaks kuluaarijuttude põhjal tegelikult kindlad olema. Küll aga on endiselt suuremal või väiksemal määral lahtine Türgi, Uus-Meremaa (nemad asendaks Austraaliat), Korsika, Kataloonia ja Saksamaa saatus.

Jean Todt on Keenia rallimaailmaga ka isiklikult tutvumas käinud. Foto: AFP/Scanpix

Todt ise on prantslane ja praegu tundub, et üsna kindlalt jääb välja tema kodumaal toimuv Korsika etapp. See FIA bossi ei morjenda. „Meil pole vahet. See, et olen prantslane, ei tähenda, et peaksin Korsikat toetama või mitte. Kas teil on kalender tõesti juba olemas?“ küsis ta ajakirjanikult. „Räägime siis, kui asi on ametlik, mitte ärme spekuleeri.“

WRC promootor Oliver Ciesla keeldus Autospordi palvest kalendriga seonduvat kommenteerida.