Meistrite liiga

MEISTRITE LIIGA | Atletico ja Juventus pidasid maha tõelise põnevuskohtumise! (1)

Toimetas Mihkel Talivee, 19. september 2019, 00:27
Cristiano Ronaldo.Foto: Reuters/Scanpix
Tänasega said mängitud Meistrite Liiga alagrupiturniiri esimese vooru mängud ning sarnaselt eilsele, põnevaid vastasseise jagus. Eriti tuliseks kujunes Madridi Atletico ja Torino Juventuse vaheline matš, lõpuks paremat võistkonda välja ei selgitatudki: mäng lõppes 2:2 viiki.

Samad meeskonnad, kes möödunud hooajal kaheksandikfinaalis kohtusid, jätsid väravad teise poolaega. 48. minutil murdis väravaluku Juan Cuadrado, kes palli ristnurka saatis. Juventuse eduseisu kahekordistas Blaise Matuidi, koksates nahkkera peaga väravavahi seljataha.

Viis minutit hiljem vähendas vahet montenegrolane Stefan Savic, kellele ei valmistanud raskusi mänguvahend paari meetri kauguselt üle väravajoone saata. Olukorras oli ome mehe unustanud Juventuse kaitsja Matthijs de Ligt. Normaalaja viimasel minutil päästis Atleticole viigipunkti Hector Herrera, kes nurgalöögist antud tsenderduse peaga väravasse lõi.

Lisaaja neljandal minutil oli Cristiano Ronaldo väga lähedal, et Juventusele kolm punkti päästa. Portugallane triblas läbi viiest mängijast ning saatis teele löögi, mis siiski napilt postist mööda lendas.

Teises suures vastasseisus alistas PSG kindlalt 3:0 Madridi Reali. Endise koduklubi vastu lõi kaks väravat Angel Di Maria, viimasel minutil vormistas lõppseisu Thomas Meunier. Ilma kahe suurima staari Kylian Mbappe ja Neymarita mänginud PSGle lõi Real küll avapoolajal värava, kuid olukorras tõttas appi VAR, kes aitas õiglaselt tühistada Gareth Bale’i ilusa tabamuse.

19.55 alanud mängud:

Olympiacos - Tottenham Hotspur

Kohtumise alguses teenis penalti Londoni klubi ründaja Harry Kane, kelle niitis trahvikastis maha Yassine Meriah. Otsuse langetamiseks läks vaja ka videokohtuniku ehk VARi abi ning kodus mänginud kreeklaste pahameeleks määratigi 11 meetri karistuslöök. Selle realiseeris 26. minutil Kane, kes muide varem oli intervjuus väitnud, et pole mitte kunagi elus sukeldunud. Ju siis aitas kohtunikel see tõik ühes VARiga eelnevas otsuses veenduda.

Neli minutit hiljem suurendas Tottenhami edu Lucas Moura, kelle pommlöök karistusala joonelt sahistas võrku.

Platsile naasnuna oli Kreeka klubi kord penalti teenida. Tottenhami poolkaitsja Christian Eriksen kaotas palli Valbuenale, kes jõudis palliga karistusalasse, kus Jan Vertonghen ta maha tõmbas. Vea teenija läks ise lööma ning ei eksinud. Rohkem mängus skoori ei tehtud ning nii pidi mullune finalist leppima viigiga.

Eelmise hooaja neljast parimast meeskonnast on võidukalt suutnud alustada vaid mullune poolfinalist Amsterdami Ajax, kes eile 3:0 Lille’i alistas. Seejuures jõudis Hollandi klubi põhiturniirile läbi kvalifikatsiooni. Eelmisel korral samuti poolfinaali jõudnud FC Barcelona piirdus eile Dortmundi vastu väravateta viigiga ning Liverpool kaotas 0:2 Napolile.

Teises juba toimunud mängus lõppes Brugge ja Galatasaray vaheline vastasseis 0:0.

Tänased mängud:

Pariisi Saint-Germain - Real Madrid 3:0 (A. Di Maria 14., 33., T. Meunier 90.)

Leverkuseni Bayer - Moskva Lokomotiv 1:2 (B. Howedes 25. (omavärav) - G. Krychowiak 16., D. Barinov 37.)

Madridi Atletico - Juventus 2:2 (S. Savic 70., H. Herrera 90. - J. Cuadrado 48., B. Matuidi 65.)

Zagrebi Dinamo - Atalanta 4:0 (M. Leovac 10., M. Orsic 31., 42., 68.)

Donetski Shakhtar - Manchester City 0:3 (R. Mahrez 24., I. Gündoga 38., G. Jesus 76.)

Müncheni Bayern - Crvena Zvezda 3:0 (K. Coman 34., R. Lewandowski 80., T. Müller 90.)

Club Brugge - Galatasaray 0:0

Olympiacos - Tottenham Hotspur 2:2 (D. Podence 44., M. Valbuena 54. - H. Kane 26., L. Moura 30.)