Rahvaspordiüritused on Eestis üha populaarsemad, ent inimesed ei tohi unustada, kust jookseb tervise- ja saavutusspordi piir.Foto: Tiina Kõrtsini
Oliver Lomp 19. september 2019 21:30
Tervisesport on Eestis üha populaarsem, kuid teinekord kiputakse mõistlikkuse piire ületama ja õilis eesmärk võib võtta maniakaalsed mõõtmed.

Tervisesport on Eestis üha populaarsem, kuid teinekord kiputakse mõistlikkuse piire ületama ja õilis eesmärk võib võtta maniakaalsed mõõtmed.

Oled mõnusa talveilmaga läinud matkarajale suusatama. Päike paitab põski ja karge õhk kosutab meeli. Elu tundub ilus. Ühtäkki kuuled tuulevuhinat, keegi röögib: „Eest ära, kurat!”, ja kui selja taha vaatad, kimab sinu poole klaasistunud hullupilguga keskealine härrasmees, habe härmas ja jääpurikad ninast välja rippumas. Sa saad kaubarongina liikuval mehemürakal viimasel hetkel eest ära ja jääd seda hirmkalli varustusega relvastatud kuju pilguga saatma. „Vedas, et ma teda ei seganud, ju üritab isiklikku rekordit,” mõtled ja kulged edasi.

Kõik, kes on vähegi mõõduka tervisespordiga kokku puutunud, on sellisesse olukorda sattunud. Olgu see siis tuttav suusa-, jooksu- või rulluisurajalt. Ent ole mureta, sa pole liiga aeglane, vaid võisid lihtsalt ette jääda maniakile, kellel on trennihoos tervisespordi põhiolemus otsekui meelest pühitud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon