Võitlussport

TOHOH! 54aastane poksija soovib raskekaalu valitsejale poja eest kätte maksta (1)

Toimetas Mart Treial, 20. september 2019 17:33
Oliver McCall.Foto: Vida Press
"Tahan Andy Ruiz juunioriga võidelda, sest ta nokauteeris mu poja," teatas 54aastane USA poksija Oliver McCall BBC vahendusel.

Ta on 24 aastat vanem kui Ruiz, kes võttis juunis Anthony Joshualt IBFi, WBA ja WBO raskekaalu tiitlid.

Perekondlikud põhjused motiveerivad McCalli piisavalt, et mitte väljakutset peljata. Ruiz klohmis tema poega Elijahi aastal 2012, kaks matši hiljem läks McCall juunior erru.

"Pärast seda, kui ta mu poja nokauteeris, hüppasin ringi, vaatasin Ruizile otsa ja ütlesin: "Võitle minuga!"

See oli aastaid tagasi ega saanud tõeks. Aga nüüd on see minu tagasituleku lugu. Olen ainuke inimene poksiajaloos, kes maksab oma poja kaotuse eest kätte ja saab ühtlasi raskekaalu tšempioniks. Inimesed tahavad seda näha."

Tõsi, BBC loost ei selgu, kas too matš on pelgalt McCalli soovunelm või on neil Ruiziga tõepoolest kaup koos. Ameeriklase mänedžer tõdes, et McCallil võib tekkida probleeme vajaliku litsentsi saamisega, kuid usub, et nii ei lähe.

Siht on silme ees

McCall seenior tegi profidebüüdi aastal 1985. Tema üks tipphetki oli aastal 1994, kui ta lõi põrandale Lennox Lewise ja võitis tänu sellele WBC raskekaalu tiitli.

Kui Lewis viskas kindad nurka juba 16 aastat tagasi, siis McCall poksib jätkuvalt. "Mida vanemaks saan, seda paremini end tunnen," sõnas ta.

Ta teab, et inimesed kritiseerivad teda vanuse pärast, kuid see annab talle ainult hoogu juurde. 

"Kutsusin tütre Shirley paar kuud tagasi vaatama, kuidas ma ühe võitmatu raskekaalupoksijaga sparrin (treeningvõitlus - M.T.). Tahtsin, et ta näeks, mida oskan.

Ta ütles mulle: "Isa, me oleme McCallid. Sa suudad seda." Lähedased hoolivad mu heaolust, kuid nad ei suuda oma silmi uskuda, kui mind ringis näevad."

McCall kavatseb rusikatele valu anda vähemalt järgmise aasta 2. novembrini. "See oleks minu profikarjääri alguse 35. aastapäev. Suurim motivatsioon on see, et ma lihtsalt armastan poksimist. Tahan teha ajalugu." 

McCall on pidanud 74 profimatši, millest võitnud 58 (neist 37 nokaudiga). Viimati võitles ta eelmise aasta novembris, kui alistas kohtunike otsusega ameeriklase Larry Knighti.

Samal teemal

02.05.2019
ŠOKK! Raskekaalu poksi valitseja Joshua kaotas kõik tiitlid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee