Ujumine

Maailmarekordimees Matz Topkini MM läks tobeda vigastuse nahka 

Toimetas Mart Treial, 20. september 2019 19:00
Paraujuja Matz Topkin.Foto: Martin Ahven
Paraujuja Matz Topkin (21) lootis eelmisel nädalal Londonis toimunud MMilt naasta vähemalt ühe medaliga, kuid võistlustel saadud tobe vigastus rikkus tema unistuse.

Esimesel alal ehk 100 meetri kroolidistantsil hoidis ta end meelega pisut tagasi, sest ei küündi "isegi parima tahtmise juures ala tippudeni ja medal on sõna otseses mõttes võimatu". Tulemuseks 1.39,21 ja 10. koht. 

"Mul tekkis selili finaalis starti tehes vigastus tagareide, mis tekitas mulle võistluste lõpuni väga palju valu," kirjutas Topkin Sportlios. "Stardis oli kohutavalt pikk viivitus – vile ja "take your marks" käskluse vahel oli kogunisti 15 sekundit. Terve selle aja pidin hoidma enda kogu keha üleval, kasutades ainult oma jalga ja väikest kätt. Selle käigus sai mu reielihas korralikult haiget.

Õhtuse massaaži ajal läks mu terve keha jala tõttu väga spasmiliseks ja tiimi massöör nägi üle pooleteise tunni väga vaeva, et ma üldse enda tuppa suudaksin minna, rääkimata järgmisel hommikul võistlemisest. Selles osas olen kindlasti väga tänulik, et meil massöör kaasas oli, sest ma olen kindel, et ilma temata oleksid mu tulemused veelgi rohkem kannatanud."

Valu kiuste ujunud Topkin läbis selilidistantsi ajaga 44,57, mis andis 4. koha. 

"Pärast väga valulist ööd pidin juba uuesti võistlema 50 m kroolis. Nii hommikul kui ka õhtuses finaalis oli mu enesetunne võrdlemisi sama, alguses oli hoog hea, kuna mu vorm oli super, aga viimased 10-15 meetrit olid see-eest väga piinarikkad. Pärast ujumist ei suutnud ma ennast üldse liigutada. Ma olen isegi üllatunud, et ma nii hea aja suutsin ujuda ja finaali pääseda," jätkas ta.

Topkin ujus 50 meetri krooli finaalis aja 42,57, mis tähendas 8. kohta.

"Pärast krooli starte toimetati mind ratastooliga võistluste ametlike arstide ja füsioterapeutide juurde, kes andsid endast parima ja aitasid mind taastumisel tohutult. Kõige enam aitas mind kohalik füsioterapeut Nick Mooney, kes teeb koostööd paljude teiste tippsportlastega (näiteks Usain Bolt ja Chad Le Clos).

Kahjuks seda, mis taastumisel on kõige olulisem ehk aega ei saanud kuidagi juurde teha ja mul on kahju, et ma ei saa sel nädalal neid starte uuesti teha. Oleks vaid mõni asi teisiti läinud, siis oleks see jutuke tõenäoliselt medalihõnguline. Aga mis seal parata, sport on sport ja ma loodan oma viimaste aastate super võistlusvormi juba varsti uuesti näidata.

Hooaeg oli sellegipoolest väga edukas, ma täitsin viis Tokyo POM A-normatiivi, püstitasin maailmarekordi ja tegin sisuliselt igal alal uue ülitugeva isikliku rekordi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee