Paide osutab tänavu Levadiale kõva vastupanu. Pildil võitlevad palli pärast Sander Sinilaid (vasakul) ja Mark Oliver Roosnupp.Foto: Erki Pärnaku
21. september 2019, 17:57

VIDEO | Levadia jätkab teisena, kuid Paide sai hõbedameki suhu (5)

Paide linnameeskond alistas jalgpallimeistrivõistluste 30. voorus koduplatsil tulemusega 4:0 Viljandi Tuleviku ja tõusis paariks tunniks liigatabelis teiseks, kuniks FCI Levadia 1:0 võiduga Narva Transi üle taas hõbedapositsiooni endale napsas.

Esmalt Paide ja Tuleviku matšist. Vjatšeslav Zahovaiko hoolealused haarasid mänguohjad kohe esimesest minutist enda kätte, kuid Tuleviku kaitse koostöös väravavaht Ingmar Krister Paplavskisega pidas vastu 41. minutini. Siis avas skoori poolkaitsja Sander Sinilaid.

Sama mees vajutas palli 70. minutil ristnurka ja tegi skooriks 4:0. Kahe Sinilaidi värava vahel sahistasid Tuleviku võrku Ander Ott Valge (46. min) ja elevandiluuranniklane Yann Michael Yao (53. minutil suurepärase triblingu lõpetuseks). Paide väravavaht Mait Toom sai sisuliselt vaba päeva.

Järvamaa esindusklubi pole kunagi varem hooaega esinelikus lõpetanud ning alustas aastat just selle eesmärgiga, kuid püsib hooaja lõpusirgel jätkuvalt medalimängus. "Süües kasvab isu, aga pingeid meil ei ole. Võtame mäng-mängult ja naudime olukorda," sõnas Sinilaid mängu järel Soccernet.ee otse-eetris.

Teist positsiooni said paidekad hoida kõigest mõne tunni, sest nädala keskel peatreenerit vahetanud Tallinna FCI Levadia kinkis uuele juhendajale Vladimir Vassiljevile tema Premium liiga karjääri esimese võidu – 1:0 Narva Transi üle. Kohtumise ainus tabamus sündis penaltist, mille realiseeris Markus Jürgenson.

Tänase päeva kolmandas matšis oli valitsev Eesti meister Nõmme Kalju 6:0 üle Tallinna Kalevist.

Punni lõi pealt Igor Subbotin, kes tulistas palli 13. minutil 30 meetrilt ristnurka. Minut hiljem realiseeris ta penalti ning 17. minutil kasvatas Kalju edu uusmeremaalane Max Mata. Sellega oli mäng tehtud.

Aga Kalju hoog ei raugenud. 47. minutil tegi Mata skooriks 4:0, 76. minutil realiseeris penalti Aleksandr Volkov, kes lõi viis minutit hiljem ka 6:0 tabamuse.