Jalgpall

HURRAA! Armastatud grusiin sai lõpuks Eesti kodakondsuse ning võib jalgpallikoondisega liituda (15)

Ohtuleht.ee, 23. september 2019 13:43
Zakaria Beglarišvili.Foto: FC Flora/Facebook
Pikki aastaid FC Floras mänginud Zakaria Beglarišvilist (29) sai viimaks ametlikult Eesti kodanik! 

"Zaka tuli trenni sõpru tervitama, taskus üks väike üllatus! Paberimajandus on lõpuks läbi saanud ning meestel oli au tervitada täieõiguslikku eestlast ja uhket Eesti passi omanikku Zaxara Beglarishvilit!" seisab Flora Facebooki lehel. 

Beglarišvili läbis möödunud aasta lõpus kõik vajalikud eksamid, kuid kohe ei õnnestunud tal kodakondust saada. 

Samal teemal

"Kodakondsuse saamiseks peab olema Eestis elanud elamisloa alusel vähemalt 8 aastat, millest viimased 5 aastat püsivalt. Tuleb kannatada veel 5. aprillini, siis täitub kodakondsuse omandamiseks vajalik päevade arv," ütles vutimees tänavu jaanuaris.

Enam ei tohiks olla ühtegi takistust, miks Eestis palavalt armastatud poolkaitsja ei võiks saada võimalust rahvuskoondises. 

Jalgpalliliidu pressiesindaja Mihkel Uiboleht sõnas Soccernet.ee-le, et Eesti koondise esindamise õiguse saab Beglarišvili kätte siis, kui FIFA-muudab tema jalgpalli-kodakondsuse Gruusiast Eesti omaks. Millal see juhtuda võiks, pole praegu veel selge. 

"Selle avalduse oleme FIFA-le esitanud ja viimane puuduv lüli oli passikoopia," ütles Uiboleht. "Varasem praktika puudub sellises suhtluses FIFA-ga. Kindlasti läheb see kiiremini, kui tema kodakondsuse saamine pärast eksamit. Täpset aega ei oska prognoosida."

Augustist mängib Beglarišvili Soomes SJK Seinäjokis. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee