Kergejõustik

DOHA MMi TULEMUSED | Kellega jagasid Kirt ja Uibo poodiumi? (10)

Ohtuleht.ee, 7. oktoober 2019, 00:20
Magnus Kirt (vasakul) sai kergejõustiku-MMil kaela hõbemedaliFoto: Reuters/Scanpix
6. oktoobril leidis Katari pealinnas Dohas oma lõpplahenduse kümme päeva kestnud spordipidu. Eestlased naasevad kergejõustiku-MMilt kahe medaliga: hõbeda said kaela nii kümnevõistleja Maicel Uibo kui ka odaviskaja Magnus Kirt. 

Meeste 100 m jooks:
1. Christian Coleman (USA) 9,56
2. Justin Gatlin (USA) 9,89
3. Andre De Grasse (Kanada) 9,90

Meeste 110 m tõkkejooks:
1. Grant Holloway (USA) 13,10
2. Sergei Šubenkov (ANA) 13,15
3. Pascal Martinot-Lagarde (Prantsusmaa) 13,18
3. Orlando Ortega (Hispaania) 13,30 – pärast protesti

Meeste 200 m jooks:
1. Noah Lyles (USA) 19,83
2. Andre De Grasse (Kanada) 19,95
3. Alex Quinonez (Ecuador) 19,98

Meeste 400 m jooks:
1. Steven Gardiner (Bahama) 43,48
2. Anthony Zambrano (Kolumbia) 44,15
3. Fred Kerley (USA) 44,17

Meeste 400 m tõkkejooks:
1. Karsten Warholm (Norra) 47,42
2. Rai Benjamin (USA) 47,66
3. Abderrahman Samba (Katar) 48,03
...
9. Rasmus Mägi (Eesti) 48,93

Meeste 800 m jooks:
1. Donavan Brazier (USA) 1.42,34 
2. Amel Tuka (Bosnia ja Hertsegoviina) 1.43,47
3. Ferguson Cheruiyot (Keenia) 1.43,82

Meeste 1500 m jooks:
1. Timothy Cheruiyot (Keenia) 3.29,26
2. Taoufik Makhloufi (Alžeeria) 3.31,38
3. Marcin Lewandowski (Poola) 3.31,46

Meeste 3000 m takistusjooks:
1. Conseslus Kipruto (Keenia) 8.01,53
2. Lamecha Girma (Etioopia) 8.01,36
3. Soufiane El Bakkali (Maroko) 8.03,76
...
39. Kaur Kivistik (Eesti) 8.39,26

Meeste 5000 m jooks:
1. Muktar Edris (Etioopia) 12.58,85
2. Selemon Barega (Etioopia) 12.59,70
3. Mohammed Ahmed (Kanada) 13.01,11

Meeste maraton:
1. Lelisa Desisa (Etioopia) 2:10.40
2. Mosinet Geremew (Etioopia) 2:10.44
3. Amos Kipruto (Keenia) 2:10.51
...
26. Tiidrek Nurme (Eesti) 2:17.38
33. Roman Fosti (Eesti) 2:18.30

Meeste 20 km käimine:
1. Toshikazu Yamanishi (Jaapan) 1:26.34
2. Vasili Mizinov (ANA) 1:26.49
3. Perseus Karlström (Rootsi) 1:27.00

Meeste 50 km käimine:
1. Yusuke Suzuki (Jaapan) 4:04.20
2. Joao Vieira (Portugal) 4:04.59
3. Evan Dunfee (Kanada) 4:05.02

Meeste kaugushüpe:
1. Tajay Gayle (Jamaica) 8,69
2. Jeff Henderson (USA) 8,39
3. Juan Miguel Echevarria (Kuuba) 8,34

Meeste kolmikhüpe:
1. Christian Taylor (USA) 17.92
2. Will Claye (USA) 17.74
3. Hugues Fabrice Zango (Burkina Faso) 17.66

Meeste kõrgushüpe:
1. Mutaz Essa Barshim (Katar) 2.37
2. Mihhail Akimenko (ANA) 2.35
3. Ilja Ivanjuk (ANA) 2.35

Meeste teivashüpe:
1. Sam Kendricks (USA) 5.97
2. Armand Duplantis (Rootsi) 5.97
3. Piotr Lisek (Poola) 5.87

Meeste kuulitõuge:
1. Joe Kovacs (USA) 22.91
2. Ryan Crouser (USA) 22.90
3. Tom Walsh (Uus-Meremaa) 22.90
...
-. Kristo Galeta (Eesti) DNS

Meeste kettaheide:
1. Daniel Stahl (Rootsi) 67.59
2. Fedrick Dacres (Jamaica) 66.94
3. Lukas Weisshaidinger (Austria) 66.82
...
19. Martin Kupper (Eesti) 62.10

Meeste vasaraheide:
1. Pawel Fajdek (Poola) 80.50
2. Quentin Bigot (Prantsusmaa) 78.19
3. Bence Halasz (Ungari) 78.18
3. Wojciech Nowicki (Poola) 77.42 – pärast protesti

Meeste odavise: 
1. Anderson Peters (Grenada) 86.89
2. Magnus Kirt (Eesti) 86.21
3. Johannes Vetter (Saksamaa) 85.37

Kümnevõistlus: 
1. Niklas Kaul (Saksamaa) 8691
2. Maicel Uibo (Eesti) 8604
3. Damian Warner (Kanada) 8529
...
6. Janek Õiglane (Eesti) 8297

Naiste 100 m jooks:
1. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaica) 10,71
2. Dina Asher-Smith (Suurbritannia) 10,83
3. Marie-Josee Ta Lou (Elevandiluurannik) 10,90

Naiste 100 m tõkkejooks:
1. Nia Ali (USA) 12,34
2. Kendra Harrison (USA) 12,46
3. Danielle Williams (Jamaica) 12,47

Naiste 200 m jooks:
1. Dina Asher-Smith (Suurbritannia) 21,88
2. Brittany Brown (USA) 22,22
3. Mujinga Kambundji (Šveits) 22,51

Naiste 400 m jooks:
1. Salwa Eid Nasser (Bahrein) 48,14 
2. Shaunae Miller-Uibo (Bahama) 48,37
3. Shericka Jackson (Jamaica) 49,47

Naiste 400 m tõkkejooks:
1. Dalilah Muhammad (USA) 52,16 MR
2. Sydney McLaughlin (USA) 52,23,
3. Rushell Clayton (Jamaica) 53,74

Naiste 800 m jooks:
1. Halimah Nakaayi (Uganda) 1.58,04
2. Raevyn Rogers (USA) 1.58,18
3. Ajee Wilson (USA) 1.58,84

Naiste 1500 m jooks:
1. Sifan Hassan (Holland) 3.51,95
2. Faith Kipyegon (Keenia) 3.54,22
3. Gudaf Tsegay (Etioopia) 3.54,38

Naiste 3000 m takistusjooks:
1. Beatrice Chepkoech (Keenia) 8.57,84
2. Emma Coburn (USA) 9.02,35
3. Gesa Felicitas Krause (Saksamaa) 9.03,30

Naiste 5000 m jooks:
1. Hellen Obiri (Keenia) 14.26,72
2. Margaret Chelimo Kipkemboi (Keenia) 14.27,49
3. Konstanze Klosterhalfen (Saksamaa) 14.28,43

Naiste 10 000 m jooks: 
1. Sifan Hassan (Holland) 30.17,62
2. Letsenbet Giey (Etioopia) 30.21,23
3. Agnes Jebet Tirop (Keenia) 30.25,20

Naiste maraton:
1. Ruth Chepngetich (Keenia) 2:32.43
2. Rose Chelimo (Bahrein) 2:33.46
3. Helalia Johannes (Namiibia) 2:34.15

Naiste 20 km käimine: 
1. Hong Liu (Hiina) 1:32.53
2. Qieyang Shijie (Hiina) 1:33.10
3. Liujing Yang (Hiina) 1:33.17

Naiste 50 km käimine: 
1. Rui Liang (Hiina) 4:23.26
2. Maocuo Li (Hiina) 4:26.40
3. Eleonora Anna Giorgi (Itaalia) 4:29.13

Naiste kaugushüpe:
1. Malaika Mihambo (Saksamaa) 7.30
2. Marina Beh-Romantšuk (Ukraina) 6.92
3. Ese Brume (Nigeeria) 6.91

Naiste kolmikhüpe:
1. Yulimar Rojas (Venezuela) 15.37
2. Shanieka Ricketts (Jamaica) 14.92
3. Caterine Ibargüen (Kolumbia) 14.73

Naiste kõrgushüpe:
1. Maria Lasitskene (ANA) 2.04
2. Jaroslava Mahuchikh (Ukraina) 2.04
3. Vashti Cunningham (USA) 2.00

Naiste teivashüpe:
1. Anželika Sidorova (ANA) 4.95
2. Sandi Morris (USA) 4.90
3. Katerina Stefanidi (Kreeka) 4.85

Naiste kuulitõuge:
1. Lijiao Gong (Hiina) 19.55
2. Danniel Thomas-Dodd (Jamaica) 19.47
3. Christina Schwanitz (Saksamaa) 19.17

Naiste kettaheide:
1. Yaime Perez (Kuuba) 69.17
2. Denia Caballero (Kuuba) 68.44
3. Sandra Perkovic 66.72

Naiste vasaraheide:
1. DeAnna Price (USA) 77,54
2. Joanna Fiodorow (Poola) 76,35
3. Zheng Wang (Hiina) 74,76

Naiste odavise:
1. Kelsey-Lee Barber (Austraalia) 66.56
2. Shiying Liu (Hiina) 65.88
3. Huihui Lyu (Hiina) 65.49

Seitsmevõistlus:
1. Katarina Johnson-Thompson (Suurbritannia) 6981
2. Nafissatou Thiam (Belgia) 6677
3. Verena Preiner (Austria) 6560

Meeste 4x100 m teatejooks:
1. USA 37,10
2. Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa 37.36
3. Jaapan 37,43

Naiste 4x100 m teatejooks:
1. Jamaica 41,44
2. Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa 41,58
3. USA 42,10

Meeste 4 x 400 m teatejooks:
1. USA 2.56,69
2. Jamaica 2.57,90
3. Belgia 2.58,78

Naiste 4 x 400 m teatejooks:
1. USA 3.18,92
2. Poola 3.21,89
3. Jamaica 3.22,37

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee