Eesti U17 koondis.Foto: Liisi Troska/EJL
24. september 2019, 19:25

VÕIMAS! Eesti noortekoondis alistas kaheväravalisest kaotusseisust Hispaania

Eesti U17 jalgpallimeeskond alistas täna Tamme staadionil peetud kohtumises Hispaania eakaaslased tulemusega 3:2. Saavutuse teeb veelgi erilisemaks tõik, et vastasmeeskonda kuulusid mitmed tippklubide kasvandikud.

Sõprusturniiri raames toimunud matšis leidsid eestlased end poolaja järel 0:2 kaotusseisust, kuid suutsid tänavuse noorte EMi pronksivõistkonna vastu keerulisest olukorrast välja rabeleda.

Väravaluku muukis lahti pool tundi pärast avavilet Bruno Iglesias, hispaanlaste eduseisu kahekordistas kuus minutit hiljem Israel Salazar. Mõlemad mängumehed on seejuures Euroopa edukaima klubi Madridi Reali kasvandikud.

Teine poolaeg kujunes aga täielikult Eesti noormeeste show’ks. 57. minutil tegi skoori Karl Gustav Kokka, kes seadis mõned hetked hiljem jalule ka viigi. Võiduvärava lõi seitse minutit enne normaalaja lõppu Aleksandr Šapovalov.

Eesti noortekoondise tänastest staaridest kuulub ründajana tegutsev Kokka Nõmme Unitedi esindusmeeskonda. Augustikuus lõi 16aastane mängumees karikasarjas avavärava Tartu Tammeka vastu, kuid lõpuks pidid nõmmekad siiski 1:3 kaotusega leppima.

Šapovalov mängib FC Flora duubevõistkonnas, mis kuulub esiliigasse. Sel hooajal on ta kerkinud tiimi üheks võtmemängijaks, olles 16 mänguga löönud 16 väravat.

Tänasega pandi sõprusturniirile punkt. Hispaania oli varem alistanud Portugali 2:1 ning purustanud Sloveenia 5:1. Eesti jäi vaatamata vägevale võidule viimaseks, eelnevalt kaotati portugallastele 0:2, täpselt sama tulemusega olid meist üle ka Sloveenia noored.