Võiduvärava autor Robert Kirss.Foto: Martin Ahven
24. september 2019, 21:22

Kalju jäi 57. minutiks 0:2 taha, kuid suutis lõpuks võita ja säilitas pronksilootused (2)

Täna peeti Premium Liiga 21. vooru edasilükatud kohtumine, kus Nõmme Kalju alistas Tallinna Kalevi tulemusega 3:2. Seejuures oli tiitlikaitsja veel teise poolaja alguses kaheväravalises kaotusseisus.

Esimese palli pidid nõmmekad puurist välja võtma juba kolmandal minutil, kui Vladimir Avilov saatis nahkkera enda väravavahi selja taha. Poolajapausilt naasnuna duubeldas Kalevi eduseisu Reinhard Reimaa.

Tagasitulekut mängu alustas Kalju alles 61. minutil, mil oli täpne 19aastane uusmeremaalane Max Andrew Mata. Mõned hetked hiljem viigistas seisu Igor Subbotin, kes realiseeris penalti. Kolm punkti tõi tiitlikaitsjale Robert Kirsi värav 75. minutil.

Võiduga tõusis Kalju 61 punkti peale, kolmandal positsiooni hoidev Paide jääb nelja silma kaugusele. Nõmme klubil on võimalus vahet veel vähendada, kuna neil on üks mäng varuks.

Kalev on 20 punktiga kaheksandal kohal, koha võrra allpool paiknev Kuressaarel on koos sama palju silmi. Tabeli viimane on 16 punktiga Maardu Linnameeskond.