Spordivaria

Taekwondo taustaga Mihhail Kõlvart tegi tippsportlastele silmad ette 

Karl Juhkami, 25. september 2019 20:12
KANGUTAJA: Mihhail Kõlvart andis NATO testis kõhulihastele valu.Foto: Tiina Kõrtsini

Iga ajateenistuse läbinud meesterahvas teab NATO testist* ning iga endast vähegi lugupidav mees on selle ka miinimumnõuetele läbinud. Maksimumi saavutamine kõigi jaoks nii lihtne aga pole ning tänasel kaitseväe aktiivsel liikumishommikul jäi see kättesaamatuks näiteks sõudja Tõnu Endreksoni, laskesuusataja Kalev Ermitsa, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti ning kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi jaoks. 

Esialgu kuulus Endrekson tegelikult maksimalistide sekka, kuid tõelise spordimehena juhtis ta veale tähelepanu – kätekõverdustes jäi kaks kordust kõrgeimast punktisummast puudu, mistõttu korrigeeriti pärnaka tulemus 296 peale. „Olen harjunud 300 sulle siia kirjutama,“ oli kaitseväe väljaõppe jaoskonna staabiohvitseril major Meelis Stammil vabandus kohe varrukast võtta. 

Samas polnudki skaala ülemist otsa tähistanud 300 silma eraldi eesmärk. Küll oli selge, et kõik mehed ning ainsa naisena kaasa löönud laskesuusataja Tuuli Tomingas läksid endast viimast välja pigistama. Ürituse eel esitas konkurentidele lõõpiva väljakutse ka kindralmajor Herem: „Mult juba küsiti, kas peab minu järel jooksma. Ei pea, võite proovida ka mööda minna.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.11.2019
VALUS! Eesti laskesuusataja kukkus omale suusakepi roietesse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee