Kaia Kanepi.Foto: Robin Roots
27. september 2019, 20:18

Eesti rekordi uuendamise suunas liikunud Kanepi teekond lõppes veerandfinaalis (6)

Pikalt Eesti esireketi staatust hoidnud Kaia Kanepil (WTA 115.) oli Portugalis toimunud ITF-turniiril oivaline võimalus liigutada enda nimele kuulunud ITF-turniirivõitude rekordit (14), kuid paraku lõppes eestlanna tee veerandfinaalis.

Nimelt oli Kanepi Portugalis ainus maailma edetabeli esimese 150 mängija hulka kuulunud tennisist. Kui esimeses kahes ringis ei suutnud Valentini Grammatikopoulou (WTA 232.) ja Ines Mura (WTA 709.) eestlannale korralikku vastupanu osutada, siis kolmandas ringis tuli Kanepile vastu Isabella Shinikova (WTA 213.).

Bulgaaria esindaja osutus paraku purustamatuks pähkliks ning Kanepi kaotas kaks tundi ja 15 minutit kestnud matši 6:7 (10), 6:3, 3:6.

34aastane Kanepi on karjääri jooksul auhinnarahana teeninud 6 165 622 USA dollarit ning parimal hetkel hoidis ta maailma edetabels 15. kohta. Sedavõrd kõrgel pole ta küll aastaid olnud, kuid sellest hoolimata on ta heal päeval kibe vastane igale tipule.

Muide, ükski Eesti naistennisist pole võitnud nii palju ITF-turniire kui Kanepi (14). Näiteks Anett Kontaveidil on 11 triumfi, Maret Anil seitse ja Margit Rüütlil kuus.