WRC

Hyundai ralliboss Adamo ei tea praegu, keda eelistada: teen otsuse oktoobri lõpus 

Toimetas Henry Lääne, 26. september 2019 14:45
Andrea Adamo tänavusel Rootsi MM-rallil.Foto: Martin Ahven
Craig Breen jättis augustikuisel Soome MM-rallil endast nii hea mulje, et iirlane saab Hyundai WRC-autoga sõita ka järgmisel nädalavahetusel Walesis. Välistatud pole ka Austraalias osalemine.

Tänavu on meeskondliku arvestuse võitmine Hyundai jaoks meeletult oluline ning kolm etappi enne lõppu hoitaksegi liidrikohta. Tõsi, Toyota pole kaugel, Jaapani autotootja jääb Lõuna-Korea omast maha 19 punktiga.

Praegu pole täiesti selge, kes esindavad Hyundaid novembrikuisel hooaja viimasel etapil Austraalias. Tõsi, kindel on fakt, et MM-tiitli heitluses 30 punktiga Ott Tänakule kaotav Neuville on maakera kuklapoolel stardis, samuti Mikkelsen.

Adamo selgitas Motorsport Newsiga rääkides, et paneb Austraalias osalejad paika pärast oktoobri lõpus sõidetavat aasta eelviimast etappi Kataloonias. Vaba on üks koht, mille nimel võitlevad Sordo ja Breen.

"Tee puhastamine mängib Austraalias suurt rolli," viitas Adamo, et hooaja viimasel rallil on kõige parem alustada tagantpoolt. "Vaatame pärast Katalooniat, mis positsiooni Dani hoiab. Sa võid olla maailma kiireim sõitja, aga kui pead teistele rada ette tegema, pole sul võimalustki."

Sordo hoiab praegu MM-sarja üldarvestuses kümnendat kohta ega tee Walesis kaasa. Kataloonias on hispaanlane aga kindlasti poodiumikonkurentsis, mis võib teda kokkuvõttes kergitada.

Breen oleks Austraalias WRC-meestest igal juhul üks viimastest startijatest. Praegu on tema kaukas Soomest hangitud kuus punkti. Kindlasti läheb iirlasest hiljem rajale Hayden Paddon, kelle käsutuses on Austraalias M-Spordi Ford Fiesta WRC. Uusmeremaalane pole tänavu MM-sarjas võistelnud.

"Teeksin kõike, et Austraalias sõita," ütles Breen. "Samas oleneb see sellest, millised on tolleks ralliks Hyundai jaoks parimad kaardid. Andrea mängib fantastiliselt ja pingutab palju, et tiitel võita."

Samal teemal

26.09.2019
Dani Sordo suutis lõpuks Hyundai ja Toyota vahel otsustada