Korvpall

Kalev/Cramo leidis korvi alla uue pusletüki 

Toimetas Karl Juhkami, 26. september 2019 15:47
Ryan Richards. Foto: AFP/Scanpix
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond toob korvi alla pikkust juurde, kui uue nädala kolmapäeval liitub tiimiga Briti juurtega Ryan Richards.

28aastane ja 211 cm pikkune mängumees on oma senise profikarjääri jooksul näinud igasuguseid korvpallisüsteeme, kui 10 aasta jooksul saab see paberite järgi olema talle vähemalt 20. klubivahetus, teatab Kalev oma kodulehel

Samal teemal

Lõuna-Inglismaa väikelinnas Chathamis sündinud Richards alustas korvpallitreeningutega kodukandis ning 14aastasena tegi esimesed mängud meeste vahel Inglismaa tugevuselt kolmandal liigatasemel. Pärast aasta nooremana tehtud edukat esinemist Inglismaa U16 koondises pani noormehele silma peale Gran Canaria klubi, kus ta veetis paar hooaega noortesüsteemis.

Järgnevad aastad olid vasakukäelise Richardsi jaoks tormilised. Ta esindas erinevatel noorteturniiridel nii Madridi Reali kui sakslaste Bambergi Brose Basketsit. Mängis Belgia madalamates liigades ning murdis lõpuks Gran Canaria esindusmeeskonda, kuigi ametlik debüüt jäi nende eest tegemata.

2010. aasta suveks oli Richards silma jäänud ka ookeani taga, kui NBA tippklubi San Antonio Spurs otsutas mehe draft´is 49. valida. USAsse mängumees aga ei läinud, sest pidi sisuliselt kogu hooaja taastuma kahest õlaoperatsioonist.

Edasine profikarjäär on Richardsil olnud ülimalt kirju ning naljalt pole ta kogu hooaja suutnud ühes klubis püsida. Pikast tiimide loetelust leiame klubisid Šveitsist, Gruusiast, Austriast, Poolast, Saudi-Araabiast, Kreekast, Ungarist, Iraanist, Hiinast, Liibanonist ja Makedooniast.

Kalev/Cramo senised kaks välismaist korvialust täiendust Zach Smith ja Dwight Coleby on kimpus vigastustega. Neist esimene murdis kontrollmängus Kaunase Žalgirise vastu käeluu ning on kipsis. Coleby on hädas põlveprobleemiga, kuid kergeid visketreeninguid on saanud ta teha.

Samal teemal

25.09.2019
KORVPALLIHOOAJA EELVAADE | Kalev/Cramo pole Eesti-Läti liiga favoriit, lihtsurelike tšempioniks ihkab mitu klubi
25.09.2019
VIIES VEERANDAEG | Korvpallihooaja eelvaade: haavatav Cramo ja tihe medalivõitlus
11.09.2019
Itaalia spordiportaal: Kalev/Cramo tegi pakkumise kireva karjääriga keskmängijale