Sander Raieste (nr 2). Foto: Martin Ahven
Jarmo Jagomägi 29. september 2019 18:21
BC Kalev/Cramo alustas VTB Ühisliiga hooaega koduväljakul 63:86 kaotusega Moskva Himkile. Tänases matšis tegi nõnda kõrgel tasemel debüüdi Sander Raieste. 

"Raske oli," tunnistas Raieste Õhtulehele vahetult pärast lõpuvilet. "Võrreldes eelmise aastaga on taseme vahe ikka väga suur. Alguses kohe päris 100% selleks valmis polnudki."

Viimased aastad on 20aastane ääremängija pallinud Hispaania tugevuselt kolmandas liigas. Tänavuseks hooajaks laenas Hispaania tippklubi Baskonia ta Cramole. Avamatšis kogus Raieste 20 minutiga neli punkti ja viis lauapalli.

"Uus kogemus. Kohe sai põhimõtteliselt kõige kõrgema taseme ära proovida," arutles ta. "Aga nüüd on teada, kuidas siin asjad käivad. Kuigi neil oli mehi puudu, jagus kvaliteeti väga palju. Nalja pole."

Kuna Cramol olid puudu kõik kolm keskmängijat, pidid tsentri positsiooni katma Kristjanid Kangur ja Kitsing. Raieste omakorda liikus oma loomupäraselt "number kolme" kohalt "neljale". Kuidas see roll sobis?

"Kindlasti palju füüsilisem," vastas ta. "Rohkem peab ise katteid panema ja selle vastu ka kaitses mängima. Ühisliiga "neljadega" võrreldes olen palju kergem. Üritasin rohkem oma kiirust ära kasutada." 

Roberts Stelmahers: "Me ei teadnud kellega mängule lähengi, nii et suuri plaane ei saanud teha. Üritasime positiivsuse säilitada. 

Mõned mehed pidid [keskmängijate puudumisel] uues rollis tegutsema, aga selline on korvpalluri elu... Tegime täna palju asju hästi. Kaitsega võib rahule jääda. Mängisime väga hea tiimi vastu. Lootsime muidugi rohkem skoorida, aga oli selline päev."

Cramo poolt jäid eemale kõik kolm tsentrit ning mängujuht Antino Jackson, kellel oli peatreeneri sõnutsi peapõrutus. 

Himki peatreener Rimas Kurtinaitis: "Plaan polnud päris nii hõreda koosseisuga mängida (puudu oli seitse mängijat - toim.). Aga meil olid kindlad liikumised nii rünnakul kui ka kaitses, mida tahtsime enne Euroliigat katsetada. Peamine oli, et näitaksime head energiat ja kontrolliksime mängu. Suures plaanis saime nende ülesannetega hakkama. Jään mänguga rahule.